İyi Parti YKS tarihini yargıya taşıdı

HM
Haber Merkezi Editör
YAYINLAMA
09 Haziran 2020 10:10
İyi Parti YKS tarihini yargıya taşıdı
HM
Haber Merkezi Editör

İYİ Parti Genel Başkanı Akşener'den YKS tarihi açıklaması

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, YKS tarihini yargıya taşıdı.

Akşener, Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) tarihiyle ilgili, "Hiçbir siyasi amaç gözetmeden, sınav takviminin gençlerin planlarına uygun hale getirilmesi için hukuk mücadelesi başlattık. Bu hafta bir karar verilmesini bekliyoruz." dedi.

İktidarın gençlere karşı görevlerini yerine getirmediği eleştirisinde bulunan Akşener, 18 yılda eğitim sisteminin "yapboza döndüğü"nü iddia etti.

Akşener, YKS tarihinin, önce ileriye alındığını, daha sonra ani bir kararla öne çekildiğini belirterek şöyle devam etti:

"Yanlışı düzeltebilmek için, geri dönüşü olmayan zararların oluşmasını engellemek için, hiçbir siyasi amaç gözetmeden, sınav takviminin gençlerin planlarına uygun hale getirilmesi için bir hukuk mücadelesi başlattık. Bu hafta bir karar verilmesini bekliyoruz. Sağduyusunu ve vicdanını kaybetmemiş Türk yargı mensuplarının, bu yanlışı durduracağını umuyoruz. Bu vesileyle iktidarı bir kez daha duyarlı olmaya davet ediyorum. Gelin, çok geç olmadan bu yanlıştan dönün. Gençlerimizin geleceğini tehlikeye atmayın."

Yorumlar (0 yorum)
Yorum kurallarını okudum ve kabul ediyorum.
Henüz yorum eklenmemiş, ilk yorum ekleyen siz olun.