Bakan Soylu: ''Gelişmiş medeniyetler teröre senaristlik yapıyor''

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, ''21.yüzyılın gelişmiş medeniyetleri ne yazık ki Orta Doğu'da istikrarsızlığa ve teröre senaristlik ve rejisörlük yapmaktadır'' dedi
Ecem Özcan
|
15 Ekim 2020, Perşembe - 10:28
Bakan Soylu: ''Gelişmiş medeniyetler teröre senaristlik yapıyor''
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Balıkesir ilinin Ayvalık ilçesinde Suriye Görev Gücü Değerlendirme Çalıştayı'nda konuştu. Soylu, "21. yüzyılın gelişmiş medeniyetleri ne yazık ki Orta Doğu'da istikrarsızlığa ve teröre senaristlik ve rejisörlük yapmaktadır." ifadelerini kullandı. 

''Keşke bir işimiz olmasaydı''

"DEAŞ-PKK ve bunların uzantılarına karşı kurduğumuz saha baskısı, içeride terörle mücadelemiz, güvenliğimizin esas itibarıyla sınırlarımızın ötesinde başladığını net şekilde ortaya koymuştur." diyen Soylu, "Bunu 'Türkiye'nin orada ne işi var?' diye düşünenlere anlatıyorum. Libya'ya gidiyoruz, 'Libya'da ne işin var? Suriye'de ne işin var? Doğu Akdeniz'de ne işin var? Irak'ta ne işin var?' Keşke bir işimiz olmasaydı." şeklinde konuştu. 

"414 bin 61 Suriyeli gönüllü olarak ülkesine döndü"

İçişleri Bakanı Soylu, "Sınır ötesi harekatlarımızla oluşturulan güvenlik sayesinde, bugüne kadar 414 bin 61 Suriyeli gönüllü olarak ülkesine döndü." ifadelerini kullandı.

(AA)
https://www.ankaramasasi.com/haber/254268/bakan-soylu-gelismis-medeniyetler-terore-senaristlik-yapiyor
İlginizi Çekebilir

Yorumlar (0)

Yorumunuz İletilmiştir.