Askere gidebilmek için 3 ayda 61 kilo verdi

Kayseri’de yaşayan 21 yaşındaki Enbiya Kurtul, aşırı kiloları nedeniyle askere gidemeyince 3 ayda 61 kilo verdi.
Büşra Bayrak
|
15 Ekim 2020, Perşembe - 17:14
Askere gidebilmek için 3 ayda 61 kilo verdi

Kayseri’nin Talas ilçesine bağlı Kepez Mahallesi’nde yaşayan ve çiftçilik yaparak geçimini sağlayan 21 yaşındaki Enbiya Kurtul, askerlik muayenesi için hastaneye gitti. 

Hastanede 166 kilo olduğu için askere gidemeyeceğini öğrenen Kurtul diyet ve spor sayesinde  105 kiloya düştü. 105 kiloya indikten sonra Şubat ayında askere giden Enbiya Kurtul Ağustos ayında vatani görevini tamamladı.

"Benim için gurur meselesi"

Enbiya Kurtul, “Geçen sene 8. ayda askerlik muayenesi için hastaneye gittim. Fazla kilolarım nedeni ile beni askere almadılar, ben de askere gitmek için çabaladım. O sıralar Ankara’da inşaatta çalışıyordum ve akşamları da spora gidiyordum. Hem diyet yaparak, hem de akşamları spora giderek 3 ayda 166 kilodan 105 kiloya düştüm. 2020 yılının 2. ayının sonunda da askere gittim. Bir arkadaşımın asker eğlencesine gitmiştim ve o gidiyor ama ben gidemiyorum diye düşündüm, zoruma gitti. Daha sonra bu işi kafamda bitirdim. Bu durum benim için gurur meselesi. Askerliğimi yaptım geldim aynı zamanda da zayıfladım.” dedi.

" Herkesin çocuğunun askerlik yapmasını tavsiye ederim”

Enbiya Kurtul’un babası Halil Kurtul ise “Çocuğum askere kilo vererek gitti. Gurur verici bir mesele. Allah yolunu açık eylesin. Herkesin çocuğunun askerlik yapmasını tavsiye ederim” ifadelerini kullandı.

https://www.ankaramasasi.com/haber/256545/askere-gidebilmek-icin-3-ayda-61-kilo-verdi
İlginizi Çekebilir

Yorumlar (0)

Yorumunuz İletilmiştir.