Hürriyet yazarı Yalçın Bayer'den yeni parti iddiası

Hürriyet gazetesi yazarlarından Yalçın Bayer, "Halk Parti" ismiyle yeni bir parti kurulacağını öne sürdü. Deniz Baykal'ın kızının genel başkan olacağı yine iddialar arasında.
Can Güvenir
|
16 Ekim 2020, Cuma - 08:52
Hürriyet yazarı Yalçın Bayer'den yeni parti iddiası
Muharrem İnce'nin başlattığı 1000 Günde Memleket Hareketi ve sonrasında Canan Kaftancıoğlu'nun  "Atatürk değil, Mustafa Kemal diyorum" çıkışı CHP içindeki kopuşları hızlandırdı. Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu'nun yönetiminden rahatsız olanların yeni bir parti kurmak için hazırlık içinde olduğu öne sürüldü. Ankara kulislerinde siyasetin nabzını hızlandıran iddiayı gündeme getiren isim Hürriyet gazetesinden Yalçın Bayer oldu.

"Kemal Bey’in etrafında ‘adam’ kalmadı" 

Kılıçdaroğlu'nun ‘başkaldıranları’ uzlaşmaya çağırmadığı için tepkilerin daha da büyüdüğünü, kopuşlar ve çekilmelerin dikkat çektiğini ifade eden Bayer, ana muhalefet partisinin savrulduğunu belirtti. "Kemal Bey’in etrafında ‘adam’ kalmadı, nasıl bir genel başkan olduğu sorgulanmaya başladı." diyen Hürriyet yazarı, CHP içinden yeni bir parti kurulmak istendiğini yazdı.

"Baykal’ın kızı da genel başkan olacakmış"

Partinin kurucuları olarak Yılmaz Ateş, Mehmet Sevigen, Algan Hacaloğlu, Mustafa Özyürek’in isimleri gündeme getiriliyor. Onur Öymen ve Şahin Mengü’nün adını fısıldayanlar da var.İsmi ‘Halk Parti’ olacakmış...Baykal’ın kızı da genel başkan olacakmış.En önemlisi, dışarda Baykal’ın bir görüşü ve beyanı geçmiyor.
Muharrem İnce de gelebilir mi?CHP’nin ‘ağır’ bir abisi “Baykal’ın bir beyanı yoksa bu işin bir ciddiyeti olamaz” diyor.Özet mi: Bu bir ittifak partisi olabilir, arkasında şimdiden ‘kontenjan’ hesabı vardır.

Köşe yazısının tamamı için tıklayınız
https://www.ankaramasasi.com/haber/257243/hurriyet-yazari-yalcin-bayerden-yeni-parti-iddiasi
İlginizi Çekebilir

Yorumlar (0)

Yorumunuz İletilmiştir.