Seyfi Dursunoğlu’nun vasiyeti açıklandı

Huysuz Virjin olarak tanınan Seyfi Dursunoğlu üç ay önce hayatını kaybetmişti. Dursunoğlu'nun vefatından sonra mirası ilk kez resmi olarak açıklandı.
Zeliha Demirci
|
16 Ekim 2020, Cuma - 10:40
Seyfi Dursunoğlu’nun vasiyeti açıklandı

Huysuz Virjin karakteriyle tanınan 87 yaşındaki Seyfi Dursunoğlu geçtiğimiz temmuz ayında hayata veda etmişti. Usta sanatçının, vefatının ardından vasiyeti dün resmi olarak açıklandı. İstanbul Anadolu 21. Sulh Hukuk Mahkemesi’nde yapılan ilk celse oturumunda Dursunoğlu’nun mal varlığını bıraktığı kurum ve kişiler belli oldu.

Evini Çağdaş Yaşamı Destekleme Vakfı'na bıraktı

Hürriyet'in haberine göre Dursunoğlu, röportajlarında birçok kez belirttiği gibi Çağdaş Yaşamı Destekleme Vakfı’na oturduğu Üsküdar’daki evini ve banka hesabındaki bulunan tüm birikimini bıraktı.

Arabasını yardımcısına bıraktı

Ünlü sanatçı, yeğeni Güliz Buyrukbilen’e ise evinde yer alan şahsi eşyalarını miras bırakırken yardımcısı Ümit Yazıcı’ya kullandığı Land Rover marka cipini miras olarak bıraktı

Tüm sahne kıyafetlerini Türker İnanoğlu Vakfı'na bıraktı

Seyfi Dursunoğlu, Huysuz Virjin’le özdeşleşen tüm sahne kıyafetleri ve aksesuarları ise muhafaza edilip sergilenmesi için Türker İnanoğlu Vakfı’na emanet etti. Usta sanatçı cenaze işlerinin ve Üsküdar Küplüce Aile Mezarlığı’ndaki mezarının yapımının da Çağdaş Yaşamı Destekleme Vakfı tarafından üstlenmesi istendi. Aynı şekilde vasiyetnamenin uygulanması işlemlerinin de derneğin avukatlarının yapması belirtildi.

Dursunoğlu’nun 2 mirasçısı vasiyet okunurken yer almadığı için 24 Aralık’ta ikinci bir celse daha düzenlenecek. Vasiyet okunduktan sonra vasiler itirazda bulunmazlarsa mal varlığının dağıtımı gerçekleşecek.

https://www.ankaramasasi.com/haber/257463/seyfi-dursunoglunun-vasiyeti-aciklandi
İlginizi Çekebilir

Yorumlar (0)

Yorumunuz İletilmiştir.