Erdoğan müjdeyi bugün verecek!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, bugün sondaj çalışmalarını yürüten Fatih gemisini ziyaret ederek, yeni doğal gaz rezervini açıklayacak
Ecem Özcan
|
17 Ekim 2020, Cumartesi - 09:06
Erdoğan müjdeyi bugün verecek!
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın bugün doğal gaz sondaj çalışmaları yapan Fatih gemisini ziyaret edeceğini belirtti. Erdoğan'ın, "Yeni müjdeler geliyor" açıklaması yapması gözleri bir kez daha Karadeniz'e çevirdi.

21 Ağustos'ta açıklanan 320 milyar metreküplük doğal gaz rezervi keşfi, bugün yukarı yönlü revize edilecek. Erdoğan'ın, gazın çıkarılması ve karaya ulaştırılmasına dair de detaylar vermesi bekleniyor. Tuna-1 sahasındaki rezervin tamamına ulaşılabilmesi için bölgede birden fazla kuyuda sondaj yapılacak. Bu rezervin çıkarılması çalışmalarında Fatih sondaj gemisine Kanuni sondaj gemisi de eşlik edecek. Fatih ve Kanuni sondaj gemilerinin 2021 sonuna kadar Tuna-1 sahasında 10 kuyu açmak suretiyle sondaj çalışmalarını hızlandırmaları planlanıyor.

Yeni yılda göreve başlayacak 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın müjdesini vereceği yeni rezervlerin çıkarılmasında Fatih sondaj gemisiyle birlikte görev yapacak olan Kanuni'nin Karadeniz görevine başlama tarihi olarak yıl sonu/2021 yılı başı öne çıkıyor. Tuna-1 bloğundaki faaliyetleri, Kanuni sondaj gemisinin, ilk sondaj görevi olacak. Rezerv keşfinin ardından halka kısa sürede yerli doğal gaz ulaştırılabilmesi için Karadeniz'deki çalışmalara ağırlık verilirken, ilerleyen süreçte Doğu Akdeniz keşifleri ve sondaj görevlerinde de Kanuni aktif görev üstlenecek..
https://www.ankaramasasi.com/haber/260684/erdogan-mujdeyi-bugun-verecek
İlginizi Çekebilir

Yorumlar (0)

Yorumunuz İletilmiştir.