Akar'dan Azerbaycan Ordusu'na SU-25 tebriği

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Fuzuli'yi işgalden kurtaran ve sivil yerleşim yerlerini ateş altına alan, Ermenistan’ın iki SU-25'ini düşüren Azerbaycan Ordusu'nu kutladı.
Can Güvenir
|
17 Ekim 2020, Cumartesi - 11:49
Akar'dan Azerbaycan Ordusu'na SU-25 tebriği
Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Azerbaycan Savunma Bakanı Orgeneral Zakir Hasanov ile telefonda görüştü. Görüşmede Azerbaycan'ın işgal altındaki topraklarına harekatı ele alındı.

Ermenistan'ın Gence'ye gerçekleştirdiği ve sivillerin hayatını kaybettiği saldırıyı kınayan Akar, "Ermenistan yine çocuk, kadın ve yaşlı demeden Azerbaycanlı kardeşlerimizi katletmiştir. Ermenistan savaş suçu işlemeye, 'ateşkes', 'müzakere' çağrısı yapanlar ise bu saldırıları uzaktan izlemeye devam etmektedir. Sivillere yönelik balistik füzelerle yapılan saldırıların emrini verenler mutlaka bunun hesabını verecek, bu vahşete sessiz kalanları da tarih asla affetmeyecektir" ifadelerini kullandı.

"Sivil halkın kanı yerde kalmayacaktır"

Azerbaycan Silahlı Kuvvetlerinin hayatını kaybeden sivil halkın kanlarını yerde bırakmayacağına yönelik inancını dile getiren Akar, "Toprak bütünlüğünü koruma, öz topraklarına kavuşma mücadelesinde Azerbaycan Türk kardeşlerimizin yanında olmaya, haklı davalarında tüm imkanlarımızla onları desteklemeye devam edeceğiz" diye konuştu.

Azerbaycan ordusunu tebrik etti

Fuzuli kentinin işgalden kurtarılmasından, sivil yerleşim yerlerini ateş altına alan Ermenistan’a ait iki SU-25 savaş uçağının düşürülmesinden dolayı Azerbaycan Ordusu'nu da tebrik eden Akar, tüm şehitlere, saldırılarda hayatını kaybeden Azerbaycan Türklerine Allah'tan rahmet diledi, yaralılara şifa dileklerini iletti.

(İHA)
https://www.ankaramasasi.com/haber/261152/akardan-azerbaycan-ordusuna-su-25-tebrigi
İlginizi Çekebilir

Yorumlar (0)

Yorumunuz İletilmiştir.