Vatandaşların ihtiyaçları karşılanmaya devam ediyor

Ankara Masası
|
26 Mart 2020, Perşembe - 11:30
Vatandaşların ihtiyaçları karşılanmaya devam ediyor

Başkentte ilçe belediyeleri sokağa çıkma yasağı bulunan yaş gruplarının ihtiyaçlarını karşılamaya devam ediyor.

Koronavirüsü önlemleri kapsamında yaşlılar için hazırlanan yardım ve destek çalışmaları hız kesmeden devam ederken, Ankara'da ilçe belediyeleri eylem planlarına her geçen gün yenisini ekliyor.

Kalecik Belediyesi ekipleri, daha önce kapı kapı gezerek erzak yardımında bulunduğu yaşlıların şimdi de evlerini temizliyor. Kalecik Belediyesinden yapılan açıklamada, İçişleri Bakanlığınca 65 yaş üstü ve kronik hastalıkları bulunan vatandaşların sokağa çıkmasının yasaklanmasının ardından gerekli tedbirlerin alındığı, virüs tehlikesi geçtikten sonra da aynı hassasiyetle çalışmalara devam edileceği belirtildi.

Diğer taraftan ilçede başlatılan 60 yaş üstü vatandaşlara gıda yardımı da devam ediyor. Belediye ekiplerince tespit edilen 60 yaş üstü vatandaşların evlerine tüm hijyen ve tedbir kuralları göz önünde bulundurularak hazırlanan erzaklar tek tek iletiliyor. İçerisinde Kalecik Belediyesi, un, makarna ve ekmek bulunan erzak paketleri, korona virüs tedbirleri gereği sokağa çıkması tehlikeli olan yaşlılar tarafından da ilgiyle karşılanıyor. Kampanya çerçevesinde bugüne kadar toplam 39 mahallede bin 236 aileye yardım ulaştırıldı.

SİNCAN'DA VEFA DESTEK GRUPLARI GÖREV BAŞINDA

İçişleri Bakanlığı tarafından korona virüs tedbirleri kapsamında 65 yaş üzeri ve kronik rahatsızlığı bulunan vatandaşlara yönelik sokağa çıkma yasağı getirildi. Sincan Belediyesi de bu kapsamda evde kalması gereken vatandaşlara yardım için vefa destek grubunu oluşturdu.

Sokağa çıkma yasağı getirilen vatandaşlar 112, 155 ve 156 numaralı telefonları arayarak ihtiyaçlarını bildirebiliyor. Vatandaşlardan gelen talepler kayda alınıyor ve kısa sürede görevli personele iletiliyor. İhtiyaç sahibiyle irtibata geçen ekipler; vatandaşların ihtiyaçlarını karşılayıp evlerine kadar götürüyor. Böylece vatandaşlar dışarı çıkmadan ihtiyaçlarını karşılayabiliyor.

İhtiyaç sahiplerinin, Vefa Destek Grubunun çalışmalarından son derece memnun olduğu öğrenildi. Vatandaşlar, destekleri için Sincan Belediye Başkanı Murat Ercan’a teşekkür etti.

http://www.ankaramasasi.com/haber/2682/yasli-vatandaslarin-ihtiyaclari-karsilanmaya-devam-ediyor
İlginizi Çekebilir

Yorumlar (0)

Yorumunuz İletilmiştir.