Adil Gür, "Mesleği bırakırım" sözünü yalanladı

KKTC seçimlerini Ersin Tatar'ın kazanmasının ardından gözler “ Tatar kazanırsa mesleği bırakırım” dediği belirtilen Adil Gür’e çevrildi.
Büşra Bayrak
|
19 Ekim 2020, Pazartesi - 00:39
Adil Gür, "Mesleği bırakırım" sözünü yalanladı

KKTC'deki cumhurbaşkanlığı seçimlerini Ersin Tatar'ın kazandığının açıklanmasının ardından Kemal Öztürk'ün Adil Gür ile ilgili köşe yazısı sosyal medyada bir kez daha gündeme geldi.

Öztürk, 16 Ekim Cuma günkü yazısında Adil Gür’ün büyük iddiasını kaleme almıştı.

Kemal Öztürk yazısında şunları dile getirmişti:

“Çarşamba günü (14 Ekim 2020) Habertürk TV’de Veyis Ateş’in programında, birçok konunun yanı sıra Kıbrıs’taki seçimleri de konuştuk. Neyse ki bu sefer vukuatsız bir şekilde programı tamamladık!

Program esnasında Adil Gür, Türkiye’de Kıbrıs Başbakanı Ersin Tatar İle Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın yaptığı ortak basın toplantısında, Maraş’ın yerleşime açılması ve su sorunun çözüleceğinin açıklanması, Kıbrıs’ta iç siyasete müdahale olarak algılandığını, bunun ters tepeceğini söyledi. “Tıpkı İstanbul seçimlerinden olduğu gibi büyük bir hata yapıldı” dedi.

Bu Pazar yapılacak seçimde AK Parti ile arası iyi olmayan mevcut Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı'nın, seçimi bu nedenle farkla kazanacağını söyledi Adil Gür. Hatta oran bile verdi. %60-%40

Programdan sonra kendisine dedim ki, “Adil Bey daha önce de bir seçimle ilgili iddialı bir tahminde bulunmuştunuz tutmamıştı. Bu sefer de tutmazsa zor durumda kalacaksınız.”

Dedi ki, “Eğer Kıbrıs’taki seçimleri Türkiye’nin desteklediği Ersin Tatar kazansın, ben bu mesleği bırakacağım. Bir daha da bu konuda ekranlara çıkmayacağım. Kaybedecek hem de büyük bir fark yiyerek kaybedecek”.

Bu büyük iddianın sonucunu Pazar günü göreceğiz.”

Sosyal medyada Adil Gür polemiği

İşte KKTC Cumhurbaşkanlığı seçimlerinin hemen sonrasında sosyal medyada A&G Araştırma şirketi sahibi Adil Gür’ün mesleği bırakıp bırakmayacağı tartışması başladı.

Adil Gür'den Kemal Öztürk'e yalanlama

Ancak Adil Gür, Habertürk yazarı Kemal Öztürk'ü yalanladı.

Programda seçimlerle ilgili tahminde bulunduğunu; ancak herhangi bir iddiaya girmediğini belirten Gür, Ersin Tatar'ın kazanması halinde mesleği bırakacağını ifade etmediğini vurguladı.

Kemal Öztürk hakkında suç duyurusunda bulunacak

Adil Gür'ün sosyal medyada linç edildiğini belirterek Kemal Öztürk’e tepki gösterdiği ve suç duyurusunda bulunacağı dile getirildi.

https://www.ankaramasasi.com/haber/270596/adil-gur-meslegi-birakirim-sozunu-yalanladi
İlginizi Çekebilir

Yorumlar (0)

Yorumunuz İletilmiştir.