Ne yatacak yerleri kaldı, ne de kullanacak eşyaları

Ankara Masası
|
15 Haziran 2020, Pazartesi - 18:21
Ne yatacak yerleri kaldı, ne de kullanacak eşyaları

Sincan Belediyesi yağmurdan mağdur olan vatandaşların yardımına koşuyor. Ankara’da yoğun sağanak yağış sonrası tarım işçilerinin imdadına Sincan Belediyesi ekipleri yetişti.

Ankara’da yoğun sağanak yağış bazı yerlerde sele neden oldu. Urfa’dan ekmek paralarını kazanmak için Sincan’a gelen ve At Deresi mevkiine yerleşen tarım işçilerinin kaldığı 9 çadırı sel bastı. Sel sonrası çadırlar çamurla doldu. Ne yatacak yerleri kaldı, ne de kullanacak eşyaları.

Sincan Belediye Başkanı Murat Ercan’ın talimatıyla Yenikent’te bir binaya yerleştirilen ailelere battaniye ve yastık verildi. Gıda kolileri, kahvaltılık malzemeler selzedelere ulaştırıldı. Ailelere 2 öğün yemek yardımı yapıldı ve mağduriyetleri giderilene kadar yemek yardımına devam edilecek. Sincan Belediyesinin sahip çıktığı ailelerin mutluluğu görülmeye değerdi.

“Tarım İşçisi Kardeşlerimizin Yanındayız”

Sincan Belediye Başkanı Murat Ercan yardıma ihtiyacı olan herkesin yanında olduklarını ifade etti. Başkan Ercan, “At Deresi mevkiinde selden etkilenerek çadırları su altında kalan kardeşlerimize geçmiş olsun dileriz. Zor durumda kalan ailelerimize yardımda bulunduk. Mağduriyetleri giderilene kadar yanlarında olmaya devam edeceğiz” açıklamasında bulundu. 

http://www.ankaramasasi.com/haber/28223/ne-yatacak-yerleri-kaldi-ne-de-kullanacak-esyalari
İlginizi Çekebilir

Yorumlar (0)

Yorumunuz İletilmiştir.