Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın boykot çağrısına ATO'dan destek

Ankara Ticaret Odası (ATO) Yönetim Kurulu Başkanı Gürsel Baran, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Beştepe Millet Kongre ve Kültür Merkezi'nde Mevlid-i Nebi Açılış Programı'nda yaptığı konuşmada Fransız mallarını satın almayın çağrısını ATO olarak desteklediklerini açıkladı.
Büşra Bayrak
|
26 Ekim 2020, Pazartesi - 18:05
Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın boykot çağrısına ATO'dan destek

ATO Başkanı Gürsel Baran, Erdoğan'ın boykot çağrısına yaptığı yazılı açıklamayla destek verdi.

Tüm dünyada ve özellikle Avrupa'da Müslümanlara karşı zulüm ve şiddetin her geçen gün artarak devam ettiğini kaydeden Baran, Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron'un teşvikiyle Fransa’da İslam dinine ve Müslümanlar'a yönelik çirkin saldırıların kabul edilemez olduğunu belirtti.

“Üyelerimize ve vatandaşlarımıza boykota destek vermeleri çağrısında bulunuyorum”

Macron'un iyi niyet sınırlarını aştığını vurgulayan Baran, şunları kaydetti:

"Müslüman kardeşlerimize yapılan saldırılara kayıtsız kalmamız mümkün değil, tepkimizi en üst düzeyde vermemiz gerekiyor. Boykotun etkili olması ve amacına ulaşması için vatandaşların Fransız markalara talep etmemesi gerekiyor. Üyelerimize ve vatandaşlarımıza boykota destek vermeleri çağrısında bulunuyorum. Ne Fransa’da ne de dünyanın herhangi bir yerinde Müslümanlar'a yapılan zulme kayıtsız kalamayız. Unutmayın, aldığınız her Fransız markası ile Müslüman kardeşlerimize yapılan zulme destek vermiş olacaksınız."

https://www.ankaramasasi.com/haber/288614/cumhurbaskani-erdoganin-boykot-cagrisina-atodan-destek
İlginizi Çekebilir

Yorumlar (0)

Yorumunuz İletilmiştir.