İmamoğlu "sarı öfke"yi yine kışkırttı

HM
Haber Merkezi Editör
YAYINLAMA
17 Haziran 2020 13:42
İmamoğlu ''sarı öfke''yi yine kışkırttı
HM
Haber Merkezi Editör

İstanbul Büyükşehir Belediyesi ile taksiciler arasındaki kavga kızışıyor.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun "İstanbul'a 5 bin yeni taksi kazandıracağız" açıklaması taksicileri kızdırmıştı.

Ancak ne odalardan ne de taksici esnafının kendisinden gelen tepkiler İmamoğlu'nun fikrini değiştirmedi. İmamoğlu bu kez de taksiciler için, "bizi tehdit etmeye kalkmasınlar" dedi.

"Karar verecek olan onlar değil"

İmamoğlu taksicileri kışkırtacak sözlerini şöyle sürdürdü:

"İstanbul halkının, taksi ihtiyacı olup olmadığına karar verecek makam, Bağcılar Oto Galerisi'ndeki birkaç taksi galericisi değildir. Sakın bizi başka şeylerle tehdit etmeye çalışmasınlar. Plaka fiyatları ile geçim sağlayan rantçılara bu süreci kurban etmeyiz, ettirmeyiz. İstanbul'da düzeni bozucu bir fiile giren her şahıs, karşısında devleti bulacaktır."

"Yasaların verdiği yetkiyi kullanırız"

Bu konuda taviz vermeyeceklerini söyleyen İmamoğlu taksicilere gözdağı da verdi. İBB Başkanı, "yasaların verdiği yetkileri kullanmaktan imtina etmeyiz" dedi.

"Kimse bizi kısıtlamaya kalkmasın"

Ekrem İmamoğlu sözlerini şöyle sürdürdü:

"Geçen hafta cuma günü, yeni bir sürecin başlatılacağını 5 bin yeni taksinin İstanbul'a katılacağını dile getirmiştim. Elbette bunun bir kural, bir paylaşım ve aynı zamanda bir süreci var. Biz, pazartesi günü 5 bin taksiyi sürece katmayacağız. Bu bir öngörü, bir çalışma; ama kararlı bir çalışma. Bu kararlı çalışmada şunu dile getirelim: Evet, biz esnafımızla, esnafımızın gerçek temsilcileri ile odayla oturup bunları tartışacağız, konuşacağız. Neyi konuşmadık ki bunu konuşmayacağız; elbette konuşacağız. Ama hiç kimse, sadece ve sadece kendini çıkarı üzerinden hareketle bizi kısıtlamaya kalkmasın. İBB, İstanbul'un 16 milyon insanını temsil eder ve ona göre hareket eder. Yani İstanbul halkının, taksi ihtiyacı olup olmadığına karar verecek makam, Bağcılar Oto Galerisi'ndeki birkaç taksi galericisi değildir. Bunu bir kere altını çizelim. Sakın bizi başka şeylerle tehdit etmeye çalışmasınlar" dedi. 

Yorumlar (0 yorum)
Yorum kurallarını okudum ve kabul ediyorum.
Henüz yorum eklenmemiş, ilk yorum ekleyen siz olun.