19 Mayıs Gençlik Merkezi’nin inşa çalışmaları sürüyor

Çankaya Belediyesi’nin gençlere armağan ettiği 19 Mayıs Gençlik Merkezi'nin inşaat çalışmaları tüm hızıyla sürüyor.
Büşra Bayrak
|
27 Ekim 2020, Salı - 11:28
19 Mayıs Gençlik Merkezi’nin inşa çalışmaları sürüyor

Kadınlar, çocuklar ve gençler için yeni projeler üreten Çankaya Belediyesi'nin 19 Mayıs adını vereceği Gençlik Merkezi'nde çalışmalar ara vermeden devam ediyor.

Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen'in önemli projelerinden Gençlik Merkezi tamamlandığında gençlerin ikinci adresi olacak.

Proje için, üniversite kenti olan başkentte gençlerin tam donanımlı tesislere ihtiyacı olduğu düşüncesinden yola çıkıldığını belirten Başkan Taşdelen; "Bu merkez gençler için tasarlanmış bir mekan olmasının yanı sıra özellikle eğitim, kültür ve sanat mekanı ihtiyacına cevap vererek Türkiye'deki gençlik çalışmalarına örnek olacak" dedi.

22 bin metrekare alana sahip

1000 kişilik 7 gün 24 saat açık olacak kütüphanesinin yanı sıra bilim, kültür, sanat, edebiyat, yabancı dil, spor, teknoloji, iletişim, üretim, istihdam gibi çok çeşitli alanlarda hizmet verecek 19 Mayıs Gençlik Merkezi, Ankara'nın kolay ulaşım sağlanabilen noktalarından Maltepe'de bulunuyor.

22 bin 600 metrekarelik alanıyla dikkat çeken Merkez, 100'er kişilik 4 sinema salonu, 250 kişi kapasiteli tiyatro sahnesi ve meslek edindirme kurslarıyla da ilgi odağı olacak. Gençlere, kesintisiz internetin sunulacağı merkezin ağız diş sağlığı ünitesinde diş hekimleri ücretsiz hizmet de verecek.

https://www.ankaramasasi.com/haber/290014/19-mayis-genclik-merkezinin-insa-calismalari-suruyor
İlginizi Çekebilir

Yorumlar (0)

Yorumunuz İletilmiştir.