Soylu'dan sonra Çelik'ten sert tepki

HM
Haber Merkezi Editör
YAYINLAMA
19 Haziran 2020 00:17
Soylu'dan sonra Çelik'ten sert tepki
HM
Haber Merkezi Editör

AK Parti Sözcüsü Çelik: "Trabzon Milletvekilimiz Bahar Ayvazoğlu ve ailesini hedef alan, ahlak dışı imalarla dolu yazıyı kınıyoruz"

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, Sözcü Gazetesi'nden Saygı Öztürk'ün yazısına sert tepki gösterdi.

"Trabzon Milletvekilimiz Bahar Ayvazoğlu ve ailesini hedef alan, ahlak dışı imalarla dolu yazıyı kınıyoruz." diyen Çelik, bunun siyasi veya idari tasarruflarla ilgili bir eleştiri değil, kadına dönük şiddet ve iftira olduğunu vurguladı.

Çelik, Twitter hesabından, Ayvazoğlu'na yönelik Sözcü Gazetesi'ndeki yazıya ilişkin paylaşımda bulundu.  Çelik paylaşımında şunları kaydetti:

https://twitter.com/omerrcelik/status/1273665860872425474?s=20

"Trabzon Milletvekilimiz Ayvazoğlu ve ailesini hedef alan, ahlak dışı imalarla dolu yazıyı kınıyoruz. Söz konusu olan, siyasi veya idari tasarruflarla ilgili bir eleştiri değil, kadına dönük şiddet ve iftiradır. Defalarca söyledik, aile meselesi her türlü siyasi tartışmanın dışında tutulmalıdır. Maalesef siyasi alanda ya da eleştiri çizgisinde durma yetenekleri olmayanlar, aile kavramlarına saygısızca şiddet uygulamaktadır. Söz konusu olan, bir siyasi tartışma ya da gazetecilik faaliyeti olarak eleştiri değildir. Ahlak dışı imalarla dolu, kuvvetle kınanması gereken ve bir kadının saygınlığını hedef alan bir şiddettir. Bu iftira ve şiddet girişimini mahkum ediyoruz."

Çelik, bu iftiraya destek veren siyasilerin, kendileri için bir utanç üretmiş olacağının altını çizdi.

Ömer Çelik, "Kadınlara dönük iftira ve şiddete karşı durmak, ilke meselesidir. İftiranın ve şiddetin sözcülüğünü yapmak, ahlaksızlığın paydaşı olmaktır." dedi.

Yorumlar (0 yorum)
Yorum kurallarını okudum ve kabul ediyorum.
Henüz yorum eklenmemiş, ilk yorum ekleyen siz olun.