Çankayalılar yüzme havuzuna kavuşuyor

HM
Haber Merkezi Editör
YAYINLAMA
19 Haziran 2020 15:55
Çankayalılar yüzme havuzuna kavuşuyor
HM
Haber Merkezi Editör

Çankaya Belediyesi, Çiğdem Mahallesinde yapımı devam eden yüzme havuzunun inşaatına süratle devam ediyor.  

Çankaya Belediyesi salgın nedeniyle sekteye uğrayan Çiğdem Mahallesindeki yüzme havuzu projesinin çalışmasına yeni normal döneme geçilmesiyle birlikte tekrar hız verdi.

Sosyal belediyecilik alanında çalışmalara ağırlık veren Çankaya Belediyesi, Erdal İnönü Kapalı Yüzme Havuzunun ardından Çiğdem Mahallesinde yapımını sürdürdüğü yüzme havuzunu yaz aylarında tamamlamayı planlıyor.

Kaba inşaatı tamamlanan Çiğdem Mahallesindeki yüzme havuzu olimpik standartlarda inşa edilecek. Bu yıl Çankayalılara hizmet vermeye başlaması planlanan havuzun içerisinde 25 metre uzunluğunda ve altı kulvardan oluşan yarı olimpik kapalı yüzme havuzu ile 15 metrekarelik rehabilite-eğlence havuzunun bulunacağı tesiste ayrıca vatandaşlar için yoga, pilates, aerobik ve step alanları da yer alıyor.

“Eylül ayının ardından hizmete açmayı planlıyoruz”

Birlik Mahallesinde açılan Erdal İnönü Kapalı Yüzme Havuzuyla birlikte Çankayalıların yıllardır özlemini duyduğu bir ihtiyacı giderdiklerini belirten Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen, “Hayata geçirdiğimiz tüm projelerle Çankayalılara layık olmaya çalışıyoruz. Çankaya’da ihtiyaç duyulan yüzme havuzunun ikincisini Çiğdem Mahallesinde yapıyoruz. İnşaatı tamamlanma noktası geldi. Eylül ayının ardından hizmete açmayı planlıyoruz. Çankaya Kaymakamlığı ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüyle yaptığımız protokol kapsamında çocuklarımız beden eğitimi derslerini Erdal İnönü Kapalı Yüzme Havuzunda yapmaya başlamıştı. Çiğdem Yüzme Havuzu da hizmete açıldıktan sonra mahalle ve çevresinde eğitim gören çocuklar tesisten yararlanacak” diye konuştu.

Yorumlar (0 yorum)
Yorum kurallarını okudum ve kabul ediyorum.
Henüz yorum eklenmemiş, ilk yorum ekleyen siz olun.