Yaptığı şarkısı ile kendini yaktı

HM
Haber Merkezi Editör
YAYINLAMA
20 Haziran 2020 16:00
Yaptığı şarkısı ile kendini yaktı
HM
Haber Merkezi Editör

rof. Dr. Orhan Kural, ‘Yaktırdın bir sigara’ isimli şarkının klibinde sigara ve alkol kullanımını özendirdiği gerekçesiyle İsmail YK ve prodüksiyon şirketi hakkında suç duyurusunda bulundu.

İsmail YK'nın başı "Yaktırdın bir sigara" şarkının klibiyle dertte.

Prof. Dr. Orhan Kural, kamuoyunda İsmail YK olarak tanınan İsmail Yurtseven’in, ‘Yaktırdın bir sigara’ adlı şarkısının klibinde sigara ve alkol kullanımı özendirdiğini iddia ederek harekete geçti. Bu kapsamda İsmail YK ve Musicom Prodüksiyon hakkında İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulunan Kural, söz konusu şarkının 12 Haziran’dan bu yana 1 milyon 169 bin 560 kez izlendiğine ve 35 bin beğeni aldığına dikkat çekti.

Youtube’da yayınlanan klibin kaldırılması ve Musicom Prodüksiyon’un kanal bünyesindeki özendirici video içeriklerinin engellenmesi için sulh ceza hakimliğine başvuran Kural, 4207 sayılı Tütün Ürünlerinin Zararlarının Önlenmesi ve Kontrolü Hakkındaki Kanunu gereğince cezalandırılmalarını talep etti.

  “Yapımcı ve sanatçılar tezgahlıyorlar’’

Attığı adımla ilgili konuşan Prof. Dr. Kural, “Her şeyden önce biliyorsunuz sayıları artıyor. Çok büyük menfaatleri var. Yeşim Salkım yaptı, Sezen Aksu yaptı, Teoman yaptı, hepsine ayrı ayrı, Sıla’ya en son müracaat ettik.  Bunu sanatçılar veya yapımcıları bir yolla tezgahlıyorlar. Her geçen gün böyle hem içinde sigara olan hem sigaran bahseden, uyuşturucudan ve alkolden bahseden klipler bazı kişilerin dikkatini çekiyor. Çocuklar etkisi altında kalıyor.'' ifadesini kullandı.

“Halk anladıkça biz başaracağız”

Kural, “Bizim mücadelemiz o sigaraya başlayanları bıraktırmaya yönelik oluyor. Biz reklamını yapmıyoruz. Bunların büyük bir oyun olduğunu, algı yönetimi ve 25.kareyle gençlerin kafasına sigarayı soktuklarını halkın anlamasını istiyoruz. Eskiden Türk filmlerinde de aynı şey yapılırdı. Halk anladıkça biz başaracağız” şeklinde konuştu.

Yorumlar (0 yorum)
Yorum kurallarını okudum ve kabul ediyorum.
Henüz yorum eklenmemiş, ilk yorum ekleyen siz olun.