Boğulan vatandaşın büyük dramı

İzmir'de meydana gelen depremin ardından meydana gelen tsunamide hayatını kaybeden kişinin tekerlekli sandalyeye mahkum birisi olduğu ortaya çıktı.
Murat Saltan
|
30 Ekim 2020, Cuma - 21:44
Boğulan vatandaşın büyük dramı
İzmir'deki 6.6 büyüklüğündeki depremin ardından Sığacık'ta denizin yükselmesi sonucu boğularak vefat eden kişinin yaşlı ve tekerlekli sandalyeye mahkum birisi olduğu ifade edildi.


Sığacık Mahallesi Muhtarı Yaşar Keleş, yaşlı kişiyi kurtarmak için çalıştıklarını belirtirken, "Biz kurtardıktan sonra bir müddet nefes alıyordu, ambulansı aradık ama gelemedi, nasıl gelsin ambulans, her taraf deniz içinde. Kollarımızda öldü" diye konuştu."Kollarımızda öldü"

Yaşar Keleş, yaşananlarla ilgili şunları anlattı;


"Bizim mahallede teyzemiz, elinde büyüdük sayılır. Tekerlekli sandalyedeydi. Deprem olunca evden tekerli sandalyeyle çıkardılar. O an deniz geldi, herkes panik içerisindeydi, onun da tekerlekli sandalyesi devrildi. Koşturduk, kaldırdık, kurtardık ama su yutunca kurtaramadık. Tsunami oldu, herkes can derdinde, bir boy deniz oldu. Onu sonradan bulduk kaldırdık ama kurtaramadık. İki tane oğlum onu kurtardı sudan.
Biz kurtardıktan sonra bir müddet nefes alıyordu, ambulansı aradık ama gelemedi, nasıl gelsin ambulans, her taraf deniz içinde. Kollarımızda öldü. Ambulans gelemedi, denizin içinde kaldık. Suyun gelmesi ve geri çekilmesi neredeyse yarım saat sürdü. Başka suya kapılan da oldu ama ölmedi. Hala su çekiliyor, geri geliyor."
https://www.ankaramasasi.com/haber/310103/bogulan-vatandasin-buyuk-drami
İlginizi Çekebilir

Yorumlar (0)

Yorumunuz İletilmiştir.