Gazeteler, Basın İlan Kurumunun Ortak Manşet Çağrısına Uydu

HM
Haber Merkezi Editör
YAYINLAMA
30 Mart 2020 15:44
Gazeteler, Basın İlan Kurumunun Ortak Manşet Çağrısına Uydu
HM
Haber Merkezi Editör

Basın İlan Kurumu Genel Müdürü Rıdvan Duran'ın, “Evde Kal, Sağlıkla Kal” çağrısına uyan gazeteler, bugün ortak manşetle yayınlandı.  

Basın İlan Kurumu (BİK) Genel Müdürü Rıdvan Duran yaptığı yazılı açıklamada, sadece Türkiye'de değil bütün dünyada büyük bir tehdit haline gelen koronavirüsle mücadeleye medyanın elinden geldiğince destek verdiğini belirtti.

Bu zor günlerde işlevini yerine getirmeye çalışan basının desteğe ihtiyacı olduğu bilinciyle 23 Mart'ta Basın İlan Kurumu Yönetim Kurulu tarafından bazı kararlar alındığını ve bu kararların kamuoyu ile paylaşıldığını hatırlatan Duran, şunları ifade etti:

"Aldığımız kararlar yazılı basına nefes alma imkanı verdi. Basının en önemli vazifelerinden biri de böyle olağanüstü durumlarda halkı doğru bir şekilde ve infiale sürüklemeden aydınlatmak, haber vermektir. Bu görevini yerine getirirken etkiyi artıracağı, farkındalık oluşturacağı için basınımıza ortak manşetlerle çıkmaları çağrısında bulunmak istiyoruz. 'Evde Kal, Sağlıkla Kal', mottosu ile gazetelerimizi Kovid-19'la etkin bir mücadeleye davet ediyor, çağrımızı dinleyen gazetelerimize şimdiden teşekkür ediyorum. En kısa sürede sağlıklı ve huzurlu bir Türkiye, sağlıklı bir dünyaya kavuşmamızı diliyorum."  

Gazeteler çağrıya uyarak bugün, 'Evde Kal, Sağlıkla Kal' ortak manşetiyle yayınlandı.

Yorumlar (0 yorum)
Yorum kurallarını okudum ve kabul ediyorum.
Henüz yorum eklenmemiş, ilk yorum ekleyen siz olun.