Pandemi sürecindeki ilk siyasi kongrede İYİ önlemler

HM
Haber Merkezi Editör
YAYINLAMA
21 Haziran 2020 09:22
Pandemi sürecindeki ilk siyasi kongrede İYİ önlemler
HM
Haber Merkezi Editör

İyi Parti Ankara 2. Olağan İl Kongresi için hazırlıklar tamamlandı. Koronavirüs önlemleri eksiksiz olarak alındı.

Koronavirüs sürecinde siyaset ilk sınavını vermeye hazırlanıyor.

İyi Parti Ankara 2. Olağan İl Kongresi yarın yapılacak.

İl Başkanı Yetkin Öztürk, delegelerin sağlığı için her ayrıntıyı planladıklarını belirterek, “Doktor titizliğinde çalışmalarımızı yaptık. 606 delegemizin hepsinin sağlığı bize emanet” dedi.

Kongre öncesi İyi Parti Ankara İl Başkanı “Ankara Masası”na konuk oldu ve pandemi sürecinde kongre hazırlıklarını anlattı.

Normalleşme sürecinde başkentteki ilk siyasi organizasyonu gerçekleştireceklerine işaret eden Öztürk, Genel Başkan Meral Akşener’in talimatları, Başkanlık Divanı kararları, Bilim Kurulu’nun tavsiyeleri, Yüksek Seçim Kurulu’nun genelgelerine harfiyen uyduklarını söyledi.

“606 delegemizin hepsinin sağlığı bize emanet.”

Yetkin Öztürk şunları söyledi: “Kongre değil sanki bir hastane açılışı titizliğinde özen gösteriyoruz.  Tüm delegelerimizin  hepsinin, 606 delegemizin hepsinin sağlığı bize emanet. Onların huzur içinde gelip katılmaları, oylamalara katılmaları bizim için çok kıymetli. Dolayısıyla 21 Haziran’da  yapılacak ilk Ankara’daki  ilk siyasi organizasyonunda İYİ Parti İl Başkanlığı kongresinde delegelerimiz saat 12.00’da salona girmeye başladıklarında öncelikle termal kameradan  geçerek , görevlendirilmiş gönüllü hemşire arkadaşlarımızın aracılığıyla vücut ısıları ölçülecek”

İyi Parti İl Başkanı Yetkin Öztürk, Hazirun cetveline gelindiğinde kullanılacak kalemlere kadar her detayı düşündüklerinin altını çizdi.

Her delegeye özel hijyen kiti, ayrı kalem

Öztürk şöyle devam etti: “Hepsinin kalemleri bile farklı olacak . Bir kullanılan kalemi , başka bir delegemiz kullanmaması adına . Ardından kendilerine Yüksek Seçim Kurulunun bizlere göndermiş olduğu genelgede delegelerimizin ulaşabileceği mesafelerdeki dezenfektan ürünlerini biz ulaşabileceğini bir kenara bırakıp hepsinin elinde olmasını istedik. O yüzden hepsine bir hijyen kiti hazırladık. Ellerine karton bir çanta vereceğiz. İçerisinde özel dezenfektan spreyleri olacak. Özel ıslak ve kuru mendiller , maskeler ,eldivenler  ve salon içerisindeki ihtiyaçları ne ise hepsi orada olacak. Bize önerilen 1 metre mesafe sebebiyle de ikişer koltuk ara bırakarak mesafeleri çapraz tutarak salona alacağız. Salonumuzdaki havalandırmaya çok önem verdik. Burada kirli hava içeriden emilip temiz havanın verildiği bir sistem çalışacak. Kongre ritüeli tamamlandığında Divan  Başkanının anonsuyla İlçe seçime devir olunduğu anda , önceliğimizi kronik hastalarımız ve büyüklere vererek salondaki delegelerin dışarı çıkılmasını davet edeceğiz. Ve sırayla da sosyal mesafeye uyularak  12 sandık 24 kabin önünde ,her kabinin önünde ayak pedallı  dezenfektan olacak. Delegemiz oraya geldiğinde  kağıdı alıp tekrar içeri girip çıktığında , zarfını sandığa attığında yine ayak pedallı dezenfektan ile elini temizleyip salonu güvenli bir şekilde terk etmesini sağlayacağız. Doktor titizliğinde çalışmalarımızı yaptık. İnşallah 21 Haziran’da  da tüm delegelerimizi Türkiye’ye örnek olacak bir siyasi organizasyonu milletimize sunmuş olacağız.”

Yorumlar (0 yorum)
Yorum kurallarını okudum ve kabul ediyorum.
Henüz yorum eklenmemiş, ilk yorum ekleyen siz olun.