Maskesiz vatandaş polisten kaçtı!

HM
Haber Merkezi Editör
YAYINLAMA
22 Haziran 2020 17:38
Maskesiz vatandaş polisten kaçtı!
HM
Haber Merkezi Editör

İçişleri Bakanlığının valiliklere gönderdiği talimat doğrultusunda, maske takma zorunluluğuna uymayanlara 900 liralık ceza kesilmeye başlandı.

Denetimler sıklaşınca kurala uymayanlara adeta ceza yağdı.

Bolu'da kovalamaca

Bolu’da maske cezasından kaçmaya çalışan bir kişi polislere zor anlar yaşattı.

Cadde üzerinde maskesini çenesinin altına takarak yürüyen vatandaş Yunus ekipleri tarafından durduruldu. Gerekli uyarılar yapılan şahıs ceza yazılması için ekiplerin uygulama yaptığı noktaya götürüldü. Polislerin bir anlık dalgınlığından yararlanan vatandaş, cezadan kurtulmak için hızla koşmaya başladı. Polis ekiplerinin kovalamacası sonucunda cadde üzerinde bir pasajın içinde yakalanan şahıs gözaltına alındı.

Hem ceza yedi hem karakolluk oldu

Isparta'da ise maskesiz dolaşan bir gencin aynı zamanda kimliksiz de olduğu anlaşıldı. Polis ekiplerinin ceza kesmek için adını, soyadını ve kimlik numarasını istediği genç "soyadımı bilmiyorum" deyince hem ceza yedi hem de karakola götürüldü.

İstanbul'da sıkı denetim

İstanbul'da da ekipler tüm gün sokaktaydı. Beşiktaş’ta denetleme yapan polis, maske takmayanları uyararak ceza kesti. Maske takmadan dışarı çıkan bir vatandaş kendini, “Hastayım, astımım var. Maskeyle nefes alamıyorum” sözleriyle savundu.

Yorumlar (0 yorum)
Yorum kurallarını okudum ve kabul ediyorum.
Henüz yorum eklenmemiş, ilk yorum ekleyen siz olun.