Sevilay Yılman'dan "Tunç Soyer" tepkisi: Böyle bir salaklık yok

HM
Haber Merkezi Editör
YAYINLAMA
23 Haziran 2020 14:07
Sevilay Yılman'dan ''Tunç Soyer'' tepkisi: Böyle bir salaklık yok
HM
Haber Merkezi Editör

Habertürk yazarı Sevilay Yılman, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’in “İzmir parası çıkarmayı düşünüyoruz” ve “İzmir bayrağı ile ilgili çalışma yaptık” şeklindeki sözleri için "Böyle bir salaklık yok" dedi.

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’in “İzmir parası çıkarmayı düşünüyoruz” ve “İzmir bayrağı ile ilgili çalışma yaptık” şeklindeki sözleri gündemdeki yerini koruyor. CHP'li Başkanın söz konusu açıklamalarına Habertürk yazarı Sevilay Yılman'dan çok sert tepki geldi. Soyer'in bu açıklaması ile eyalet kurma düşüncesinin gün yüzüne çıktığını ifade eden Yılman, "Ben böyle bir skandal görmedim. CHP'nin düşmana ihtiyacı yok. Bu soft entelektüeller yetiyor. Hiçbir şey yapmalarına gerek yok. Bir partiye ancak bu kadar zarara verilir. AK Parti uğraşsa bu kadar zarar veremezdi." dedi.

CHP İstanbul Milletvekili İbrahim Kaboğlu'nun da Ayasofya tartışmaları sürerken, "Sultanahmet de müze olsun" sözleri ile gündeme geldiğini hatırlatan Yılman, "Bunlar nerede yaşıyor? Millitvekili ve belediye başkanları olmuşlar ama toplumun hassas meselelerine bu kadar mı duyarsızlar?" diye sordu.

CHP'li Soyer'in gelen tepkiler ardından çark ettiği açıklamasına de değinen Yılman, şu şekilde devam etti: "Sonradan sözüm ona düzeltmeye çalıştı. "Montajlı siyasete karşıyız" deyince oturdum tekrar izledim. Montaj falan yok. Söylemiş bunları. Bunun savunması bile yok. CHP'nin saf entelleri yüzünden aldığı darbenin tarifi imkansız. Dün atar gider yapıyor. Dünyanın neresinde olursanız olun böyle bir gaf yaparsanız özür dilerim ama böyle bir salaklık yapıyorsunuz, rakibiniz bu salaklığı alır ve sizi top gibi çevirip tank gibi üzerinizden geçer."

Yorumlar (0 yorum)
Yorum kurallarını okudum ve kabul ediyorum.
Henüz yorum eklenmemiş, ilk yorum ekleyen siz olun.