Altındağ metruk yapılardan kurtuluyor

HM
Haber Merkezi Editör
YAYINLAMA
23 Haziran 2020 12:54
GÜNCELLEME
05 Ağustos 2020 11:21
Altındağ metruk yapılardan kurtuluyor
HM
Haber Merkezi Editör

Altındağ Belediyesi, halkın sağlığını tehdit eden 208 metruk yapının yıkımını gerçekleştirdi. 

Ankara'nın en büyük kentsel dönüşümlerinin yaşandığı Altındağ’da, dönüşümün önündeki engeller bir bir kalkıyor. Belediye, mahallelerin güvenliğini ve halk sağlığını tehdit eden metruk gecekonduları yıkmaya devam ediyor.

2019 yılında yaklaşık bin adet metruk yapı yıkan Altındağ Belediyesi, 2020 yılının ilk 6 ayında ise 208 metruk yapıyı yıktı. 

Altındağ Belediyesi’nin metruk yapı yıkımı gerçekleştirdiği mahallelerin arasında, Kale Mahallesi, Ulubey Mahallesi ve Gültepe Mahallesi başı çekti.

Yasal süreçleri tamamlanan terk edilmiş gecekonduları yıkmaya devam edeceklerini belirten Belediye Başkanı Asım Balcı, modern Altındağ’ın önünde engel olmasına müsaade etmeyeceklerini vurguladı.

“Altındağ'daki yeni yatırımların önünü açıyoruz”

Altındağ’da kentsel dönüşümün tüm hızıyla devam edeceğini ifade eden Başkan Balcı, “Altındağ'da vatandaşlardan gelen talepleri dikkate alarak metruk yapıları yıkıyoruz. Böylece mahallelerimiz daha güvenli hale geliyor. Ekiplerimizce yıkılan metruk yapılar çoğunlukla imarlı yollar ve kamusal araziler üzerinde bulunuyordu. Gerçekleştirdiğimiz metruk temizliği ile birlikte, Altındağ'daki yeni yatırımların da önünü açıyoruz. Altındağ'daki tüm mahalleleri yasalar çerçevesinde metruk yapılardan arındıracağız. İnşallah modern bir Altındağ'ı hep birlikte inşa edeceğiz” şeklinde konuştu.

Yorumlar (0 yorum)
Yorum kurallarını okudum ve kabul ediyorum.
Henüz yorum eklenmemiş, ilk yorum ekleyen siz olun.