Bu taraftar seni asla unutmaz Efsane hocadan şok veda

HM
Haber Merkezi Editör
YAYINLAMA
24 Haziran 2020 08:45
Bu taraftar seni asla unutmaz Efsane hocadan şok veda
HM
Haber Merkezi Editör

Zeljko Obradovic, Fenerbahçe Beko Erkek Basketbol Takımı'nın başantrenörlüğü görevinden ayrıldı.

Fenerbahçe'de şok ayrılık.

Obradovic, Fenerbahçe Beko Erkek Basketbol Takımı'nın başantrenörlüğü görevinden ayrıldı.

Zeljko Obradovic, hayatının en zor kararlarından birini aldığını söyledi.

Kararı ve Obradovic'in açıklamalarını Sarı-lacivertli kulüp internet sitesinden duyurdu.

Sırp başantrenör, "Ailemle birlikte hayatımın en zor kararlarından birini verdim ve koçluğa bir yıl ara verme kararı aldım." dedi.

Obradovic'ten duygusal veda

Fenerbahçe Kulübünde 2013-2014 sezonundan bu yana görev yapan 60 yaşındaki çalıştırıcı, şunları kaydetti:

"Harika geçen 7 yılın sonunda, bana verdikleri destek için eski başkanımız Aziz Yıldırım'a ve yönetimine, mevcut başkanımız Ali Koç'a, başkan vekilimiz Semih Özsoy'a ve yönetime kalbimin en derinliklerinden teşekkür ediyorum. Ayrıca Ülker Ailesi, Doğuş Grubu ve Beko ile diğer tüm iş ortaklarımızın da tüm bu yıllar boyunca bize verdikleri desteklerden bahsetmek istiyorum. Bunun yanı sıra Maurizio Gherardini tarafından yönetilen ve harika anlar paylaştığımız erkek basketbol ofis ekibine de teşekkür ediyorum. Aynı zamanda teknik ekibimdeki tüm koçlara ve sağlık ekibine, birlikte yaptığımız her şey için ve en önemlisi zor anlarda dahi sahip olduğumuz birliktelik için teşekkür ederim. Bir büyük teşekkürü de 7 yıl boyunca birlikte çalıştığımız oyuncularıma gönderiyorum. Elde ettiğimiz harika sonuçlarda en önemli pay sahibi onlardı. Ve elbette özel bir teşekkür de onlarsız bu işin hiçbir anlam ifade etmediği taraftarlara etmeliyim. Bize bu 7 yıl boyunca her zaman sonsuz destek ve sevgi gösterdiler. Bu süre zarfında, hayatım boyunca unutamayacağım çok fazla anı bana yaşattılar."

Zeljko Obradovic, şu sözlerle veda etti:

"Fenerbahçe gibi büyük bir kulübün parçası olmak benim için büyük bir onur ve mutluluktu. Bu, Fenerbahçe için yeni bir başlangıç, bir son değil. Ve eminim ki taraftarlar, bu süreçte de kulübü desteklemeye devam edecek ve eskiden olduğu gibi büyük sportif başarıları kutlama fırsatı yakalayacak."

Kupa canavarı Obradovic ile tam 11 zafer

Zeljko Obradovic dönemine dek erkek basketbol branşında 13 kupası bulunan Fenerbahçe, Sırp hoca ile 11 kupa kaldırmayı başardı.

Sarı lacivertliler efsane hocayla 4 Türkiye Ligi şampiyonluğu yaşarken Cumhurbaşkanlığı ve Türkiye Kupası Kupası'nı üçer kez müzesine götürdü.

THY EuroLeague'de adeta finallerin gediklisi haline gelen Fenerbahçe Avrupa'nın bir numaralı liginde şampiyonluğu kazanarak tarihi bir başarı elde etti.

Yorumlar (0 yorum)
Yorum kurallarını okudum ve kabul ediyorum.
Henüz yorum eklenmemiş, ilk yorum ekleyen siz olun.