"Suların tsunami gibi geldiğini gördüm"

HM
Haber Merkezi Editör
YAYINLAMA
24 Haziran 2020 10:44
''Suların tsunami gibi geldiğini gördüm''
HM
Haber Merkezi Editör

İstanbul Esenyurt’ta etkili olan şiddetli yağmurun ardından su basan bodrum katında mahsur kalan Murat Coşkun yaşadıklarını anlattı. Coşkun, "Suların tsunami gibi geldiğini gördüm" dedi.

İstanbul Esenyurt’ta etkili olan şiddetli yağmurun ardından su basan bodrum katında mahsur kalan Murat Coşkun ellerini kaldırarak yardım istemişti. Talihsiz adamın kurtarılma anları ise saniye saniye televizyon kameralarına yansımıştı.

Dakikalarca kendisine uzatılan hortumla nefes alan ve vatandaşların yardımı ile bodrum kattaki dairesinden çıkan Coşkun, yaşadıklarını anlattı. Büyük bir felaketin eşiğinden döndüğünü ifade eden Coşkun, "Arka taraftaki gider ile uğraşırken ön kısımdan çağırdılar. Suların tsunami geldiğini gördüm. O esnada cam kırıldı. Daha fazla su girmesin düşüncesi ile pencereyi kapatayım dedim. Ama yanlış yapmışım. Camı kapatmaya çalışırken diğer camlar patladı. Kapıyı açmaya çalışırken kapının kolu kırıldı. Su seviyesi yükseldi. Artık zıplayarak nefes almaya başladım." dedi.

Söz konusu dairede 5-6 aydır kaldığını ancak böylesi bir afeti ilk kez yaşadığını ekleyen Coşkun, "Soğuk kanlılığımı hiç kaybetmedim. Beni hayata bağlayan unsur bu oldu. O an şükürler olsun ki sağlıklı düşünebildim. Kapı kapanınca çıkabilecek tek noktasının burası olacağını biliyordum. Bağıramadığım için elimiz uzattım" şeklinde konuştu.

Yorumlar (0 yorum)
Yorum kurallarını okudum ve kabul ediyorum.
Henüz yorum eklenmemiş, ilk yorum ekleyen siz olun.