Cinderesi gitti “Altın Şehir” geldi

HM
Haber Merkezi Editör
YAYINLAMA
24 Haziran 2020 14:55
GÜNCELLEME
05 Ağustos 2020 11:21
Cinderesi gitti “Altın Şehir” geldi
HM
Haber Merkezi Editör

Altındağ Belediyesi’nin yoğun mesai harcadığı Cinderesi Kentsel Dönüşüm Projesi’nde konutlar yükselmeye başladı.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ve Altındağ Belediyesi’nin beraber çalışma yürüttüğü Feridun Çelik Mahallesi sınırlarında yer alan "Cinderesi Kentsel Dönüşüm" bölgesinde inşa edilecek 451 konut için çalışmalar geçtiğimiz aylarda başlamıştı.

TOKİ tarafından kısa süre önce ihalesi tamamlanan bölgede hak sahiplerinin 2013 yılından beri özlemle bekledikleri modern konutlarına kavuşmalarına az kaldı.

Altındağ’da Feridun Çelik Mahallesi’nde yatay mimariye uygun olarak hayata geçirilen Cinderesi Kentsel Dönüşüm Projesi’nde konutlar yükselmeye başladı.

“Cinderesi bundan böyle ‘Altın Şehir’ ismini taşıyacak”

Cinderesi sakinlerinin yıllardır süren özlemini dindiren Altındağ Belediye Başkanı Asım Balcı, bölgedeki fiziki değişim için çalışmalar sürerken daha kalıcı bir değişim yaparak bölgenin ismini de değiştirme kararı aldıklarını belirtti.

Başkan Balcı, “Cinderesi bundan böyle ‘Altın Şehir’ ismini taşıyacak” dedi.

Proje tamamlandığında Altın Şehir’in, Altındağ'ın ve Ankara'nın yeni cazibe merkezi olacağını söyleyen Başkan Balcı, "Spor alanları, yeşil alanları ve sosyal donatıları olan modern bir Altın Şehir inşa ediyoruz. Proje, yatay mimariye de uygun şekilde planlandı. Her şeyiyle çok özel, çok örnek bir dönüşüm olacak” ifadelerini kullandı.

Yorumlar (0 yorum)
Yorum kurallarını okudum ve kabul ediyorum.
Henüz yorum eklenmemiş, ilk yorum ekleyen siz olun.