İnsansız konseri bir günde yarım milyon kişi izledi

HM
Haber Merkezi Editör
YAYINLAMA
25 Haziran 2020 15:10
İnsansız konseri bir günde yarım milyon kişi izledi
HM
Haber Merkezi Editör

Antalya Havalimanı'ndaki insansız konser 24 saatte yarım milyon kişi tarafından izlendi.

Pandemi döneminde Antalya'nın tanıtımına katkı sunmak amacıyla Fraport TAV Antalya Havalimanı sponsorluğunda 'Müzikle Kal Antalya'yı hayal et' projesi hazırlandı.

Dünyaca ünlü DJ Burak Yeter proje çerçevesinde, havalimanı apronunda, uçak önünde 1 saatlik insansız konser verdi.

Konserin lansmanında konuşan Burak Yeter, YouTube’a yüklediği konser klibinin 24 saatte yarım milyon kişi tarafından izlendiğini, bundan sonraki süreçte de Antalya'nın UNESCO tarafından kültür miraslar listesinde olan doğal zenginliklerinde klipler çekeceklerini duyurdu.

“Konser ve videolar devam edecek”

Olmayan bir şeyi yaptıklarını vurgulayan Yeter, “Dünyada ilk kez havalimanında konser gerçekleşti. Bu konser serisi devam edecek. Bu bizim 3. Antalya konserimizdi. Antalya'yı daha ön plana çıkarmak için, Antalya'nın doğal güzelliklerini göstermek için videolarımıza devam edeceğiz. Amacımız Antalya'yı dünyaya tanıtmak. Güvenli yolculuk, güvenli seyahat, aynı zamanda müziksiz hayatın olmayacağını insanlara göstermiş olduk" dedi.

ANTALYA'DA ÇEKTİĞİ VİDEOLARLA ÇOCUKLUK HAYALİNİ GERÇEKLEŞTİRDİĞİNİ VURGULAYAN DJ BURAJ YETER İSE HAYALİNİ GERÇEKLEŞTİRMESİNDE EMEĞİ OLANLARA TEŞEKKÜRLERİNİ SUNDU. (HURİYE FERAH VANLI - SUAT METİN/ANTALYA-İHA) Pandemi döneminde Antalya'nın tanıtımına katkı sunmak amacıyla Fraport TAV Antalya Havalimanı sponsorluğunda hazırlanan 'Müzikle Kal, Antalya'yı hayal et' projesi kapsamında, dünyaca ünlü DJ Burak Yeter havalimanı apronunda uçak önünde 1 saatlik insansız konser verdi. Projenin lansmanında konuşan Yeter, YouTube yüklediği konser klibinin 24 saatte yarım milyon kişi tarafından izlendiğini, bundan sonraki süreçte de Antalya'nın UNESCO tarafından kültür miraslar listesinde olan doğal zenginliklerinde klipler çekeceklerini duyurdu. Antalya Havalimanı TAV Temsilcisi Genel Müdür Deniz Varol ise müziğin evrenselliğini kullanarak, insanlara ulaşmak istediklerini söyledi.

“Müziğin evrenselliğini kullanarak insanlara ulaşmak istedik.”

 Antalya Havalimanı TAV Temsilcisi Genel Müdür Deniz Varol ise müziğin evrenselliğini kullanarak, insanlara ulaşmak istediklerini söyledi. Varol şunları söyledi:

“ 'Antalya'da tatil yapmak istiyoruz, geçen sene de yapmıştık. Tekrar gitmek istiyoruz, ama ne kadar güvenli?' gibi sorular muhakkak olmuştur. İşte bu soruları ortadan kaldırmak için bu tarz projelerle insanlara ulaşmak istedik. Bu da çok sıra dışı, dünyada ilk olduğunu düşündüğüm bir proje. Biz farklı kanallar kullanarak insanlara ulaşmaya çalışıyoruz. Burada da müziğin evrenselliğini kullanarak insanlara ulaşmak istedik. Bu bir adımdı, bunu farklı cephede devam edeceğimizi söyleyebilirim"

"İnsanların Antalya'yı hayal etmelerini istiyoruz.”

ATAV Başkanı Yeliz Gül Ege ise, "İnsanların Antalya'yı hayal etmelerini istiyoruz. İnsanlar şu anda sosyal medyada çok vakit geçiriyor. Hele de işlerimize gitmediğimiz dönemlerde, zannedersem en iyi tirajları E-ticaret yakaladı. O nedenle bizde dijital dünyayı kullanmak ve Antalya'nın tanıtımına yön vermek adına evrensel olan müzik ile tarihi, doğayı bir araya getirelim istedik" dedi.

“Havalimanı olarak bu tarz projelere destek vermeyi seven bir kurumuz”

ATAV ile birlikte birçok proje yürüttüklerini kaydeden Antalya Havalimanı Fraport Temsilcisi Genel Müdür Bilgihan Yılmaz da,  “Havalimanı olarak bu tarz projelere destek vermeyi seven bir kurumuz. Son dönemde tekrar bir yükselişi görüyoruz. Burak kardeşimize ve emeği geçenlere teşekkür ederim" diye konuştu.

Lansman, toplu fotoğraf çekiminin ardından son buldu.

Yorumlar (0 yorum)
Yorum kurallarını okudum ve kabul ediyorum.
Henüz yorum eklenmemiş, ilk yorum ekleyen siz olun.