Üsküdar’da pes dedirten görüntü; Kur’an-ı Kerim’i yırtarak çöpe attı

HM
Haber Merkezi Editör
YAYINLAMA
25 Haziran 2020 16:00
Üsküdar’da pes dedirten görüntü; Kur’an-ı Kerim’i yırtarak çöpe attı
HM
Haber Merkezi Editör

Olay, Üsküdar’da gece saatlerinde meydana geldi. İddiaya göre, kimliği belirsiz bir kişi Kur'an-ı Kerim’in sayfalarını iki gün üst üste yırtarak cadde boyunca sokağa saçtı. Sayfalardan bazıları da buruşturulup çöpe atıldı.

Gece vardiyasında inşaatta çalışan işçiler sabahın erken saatlerinde eve dönerken yerlere saçılan Kuran-ı Kerim’in sayfalarını fark ederek polise haber verdi. İhbar üzerine olay yerine gelen polis ekipleri geniş çaplı inceleme başlattı.

İşçilerin alkışlanacak hareketi

İnşaatta çalışan işçiler de yere saçılan ve çöplere atılan sayfaları alarak inşaatta çalışırken kullandıkları baretin içine koyarak cami imamına teslim ettiler.

Bunu yapan cezasız kalmasın

Yere atılan Kur’an-ı Kerim’in sayfalarını fark ederek polise haber veren inşaat işçisi Sedat Atmaca, “Üsküdar’da bir şantiyede gece vardiyasında çalışıyorum. Arkadaşlarımla sabahleyin saat 05.00 sıralarında işten eve dönerken Kur’an-ı Kerim’in yırtılarak yere saçılmış bir durumda gördük. Bu manzarayı gördüğümüzde tüylerimiz diken diken oldu. Biz Müslüman bir ülkede yaşıyoruz. Elhamdülillah Müslümanız. Bir insan ne için yaşar, Dini için yaşar, namusu işin yaşar, şerefi için yaşar. Böyle bir ülkede Kur’an-ı Kerim’in yırtılarak yerlere saçılması ve buruşturulup çöpe atılması doğru mu? Bu duruma nasıl göz yumacağız. Bu değerimize nasıl sahip çıkacağız. Sabahtan beri gözlerim doldu, uyuyamadım. Polis ekipleriyle birlikte sokak sokak gezerek topladık. Adamlar resmen çöpe atmışlar. Polis ekipleri mobese kamera kayıtlarını inceledi. Ekiplerin şahsı arama çalışmaları devam ediyor. Bunu yapan şahsın bulunarak adalete teslim edilmesi lazım. Yetkililerden bunu yapan şahsın cezasız kalmamasını istiyoruz” diye konuştu.

Çirkin saldırı kamerada

Güvenlik kameralarına yansıyan görüntülerde cadde üzerinde bir şahıs yürüyor, elinde bulunan sayfaları küçük parçalara ayırıyor, küçük parçalara ayırdıktan sonra buruşturarak yere atarak gözden uzaklaşıyor. Daha sonra inşaat işçileri durumu fark ederek yere atılan sayfa parçalarını yerden topluyor. İşte o görüntüler…


Yorumlar (0 yorum)
Yorum kurallarını okudum ve kabul ediyorum.
Henüz yorum eklenmemiş, ilk yorum ekleyen siz olun.