Adana’da "gulu gulu" gaspı

Adana’da kocasının harcadıkları parasını yerine koymak için kadın kılığına giren sevgilisiyle akrabalarını gasp eden kadının oyunu cezaevinde bitti. Çarşaf giyip, zorla eve girmek istedikleri kadının yardım çığlıklarını bastırmak için “gulu gulu” diyerek ses çıkartıp elini, ağzını, bağlayarak 28 bin liralık altını gasp edip kaçan zanlılar suçlarını itiraf etti.
Can Güvenir
|
09 Kasım 2020, Pazartesi - 09:42
Adana’da "gulu gulu" gaspı


Olay, merkez Yüreğir ilçesi, Sarıçam Mahallesi’nde meydana geldi. İddiaya göre emlakçıda çalışan Mahsun A. (26) evli ve 1 çocuk annesi Filiz D. (31) ile tanışıp sevgili oldu. Bir süre sonra Mahsun A. bahis oynadığını, bu nedenle borcu olduğunu söyleyerek Filiz D.’den para istedi. Filiz D. de kocasının biriktirdiği 3 bilezik ve 10 bin lira parayı Mahsun A.’ya getirdi. Ancak Filiz D.’nin kocası araba almak için eşine verdiği 3 bilezik ve 10 bin lira parayı geri isteyince plan bozuldu.

Filiz D. bunun üzerine Mahsun A. ile görüşerek parayı ve altınları yerine koymaları gerektiğini ifade etti. Parasının olmadığını söyleyen Mahsun A.'dan istediği cevabı alamayan Filiz D., kocasının kuzeninin eşi T.Ç.’nin (33) altınları olduğunu aktardı. Mahsun A. da bu bilgi üzerine T.Ç.’yi soyarak 3 bilezik ile 10 bin lirayı yerine koyabileceklerini belirtti.

Anahtarını çaldılar daha sonra eve geldiler

Harekete geçen Filiz D. olaydan bir gün önce T.Ç.'nin evinin anahtarını çaldı. İkili evde kimse yokken parayı ve altınları çalmak istedi. Ancak plan ikilinin eve giderken kadını görmeleriyle bir kez daha bozuldu. Hırsızlıktan vazgeçmeyen ikili bu kez de kadın kılığına girdi. Kadının kapısını çalan Mahsun A. ve Filiz D. kiralık ev olup olmadığını sordu. İkilinin hareketlerinden şüphelenen T.Ç. ise kapıyı kapatmak istedi. Bu engel olmak isteyen  Mahsun A. ve Filiz D. kapıyı zorlamaya başladı. İyice korkan kadın "İmdat" diye, bu sesi bastırmak isteyen ikili ise "gulu gulu" diye bağırmaya başladı. Yere düşürdükleri talihsiz kadının ağzını ve ellerini bağlayan ikili ardından da evdeki küpe, yüzük, bilezik ve bileklikleri aldı. Bununla da yetinmeyen şüpheliler ağzını gömlekle kapattıkları kadının boğazına bıçak dayadıktan sonra  evde başka altın olup olmadığını aradı. Sonuç alamayan ikili ellerindeki altınlarla kaçtı.

Zanlılar kaçınca eli ağzı bağlı ikinci kata indi

Zanlılar kaçınca eli bağlı ağzı kapalı şekilde ikinci kata inen  T.Ç. akrabaları tarafından kurtarıldı.  Genç kadın gasp edildiğini söyleyince hemen polise haber verildi. Adana Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğüne bağlı Gasp Büro Amirliği ekipleri eve gelip genç kadının ifadesini aldıktan sonra zanlıları tespit etmek için çalışma başlattı. Polis çevredeki güvenlik kameralarından zanlıların görüntülerine ulaştı. Zanlılardan birinin  T.Ç.’nin akrabası Filiz D. olduğunu belirlendi. Filiz D. Sarıçam Mahallesi’ndeki evinde gözaltına alındı.

Zanlı her şeyi anlattı 

Filiz D., T.Ç.’yi sevgilisiyle birlikte gasp ettiğini, altınları da bir kuyumcuda 28 bin liraya bozdurduklarını itiraf etti.. Polis bunun üzerine Mahsun A.’yı gözaltına aldı. Mahsun A. da gasp yaptıklarını kabul etti. Polis daha sonra kuyumcuya gidip altınları alarak T.Ç.’ye geri verdi. Zanlılar ifadelerinin ardından sevk edildikleri adliyede tutuklandı.

"Gulu gulu diyerek gasp ettiler"

Gasp edilen T.Ç. yaşadıklarını şöyle anlattı: "Ben bağırmak isteyince önce ’gulu gulu’ dediler sonra benim ağızımı kapatıp yere yatırıp ağzımı kapatıp elimi bağladılar. Daha sonra bütün altınlarımı aldılar. Ses çıkarmam halinde beni öldüreceklerini söylediler. Çok korktum. Bu nedenle bir şey yapamadım. Evde arama yapıp kaçtılar. Zanlılar yakalanmış biri kadınmış ve bizim akrabaymış ondan hiç beklemezdim. Çok kötü ve korku dolu anlar yaşadım. Benim boğazımı sıktılar. Ölmekten çok korktum"

(İHA)

https://www.ankaramasasi.com/haber/350995/adanada-gulu-gulu-gaspi
İlginizi Çekebilir

Yorumlar (0)

Yorumunuz İletilmiştir.