Sadık Albayrak istifa iddialarıyla ilgili konuştu

Berat Albayrak'ın babası Sadık Albayrak, Ak Parti'den istifa ettiği yönündeki iddialarla ilgili konuştu.
Murat Saltan
|
11 Kasım 2020, Çarşamba - 19:04
 Sadık Albayrak istifa iddialarıyla ilgili konuştu
Berat Albayrak'ın Hazine ve Maliye Bakanlığı görevini bırakmasının ardından babası Sadık Albayrak'ın da AK Parti'deki üyeliğinden istifa ettiği iddia edildi.

Çıkan haberlerle ilgili Gazeteci Rasim Ozan Kütahyalı'ya konuşan Sadık Albayrak, istifa haberlerinin yalan olduğunu söyledi.
Albayrak'la yaptığı konuşmanın detaylarını paylaşan Kütahyalı "Şimdi Sadık Albayrak ile 1 saat kadar telefonda konuştuk. Çok keyifli ve kahkaha dolu bir sohbetti. Fıkralar, hikayeler. AK Parti’den istifa lafları başta olmak üzere diğer iddialar tamamen yalan. Dimdik mücadeleye devam ediyor. Çocuklarıyla, torunlarıyla çok mutlu ve neşeliydi." ifadelerini kullandı.


"İnsaftan yoksun bir vaziyet "

Yeniakit.com.tr'ye konuşan Sadık Albayrak, oğlu Berat Albayrak'ın bakanlık görevini bırakması sonrası haklarında çıkan haberlerle ilgili, "Son günlerde ailem ve çocuklarım hakkında en alçak iftira ve karalamalara tevessül edilmektedir. Bu vicdandan, izandan, insaftan yoksun bir vaziyettir. Bizler dünyevi makam ve mevkilerle değil; duruşumuzla, fikirlerimizle ve memleketimize hizmetle var olma gayesi güden insanlarız. Bir dava partisi olan AK Parti'nin ve muhterem Recep Tayyip Erdoğan'ın yanında durmaktan vazgeçmemiz mümkün değildir. Masa başında sahte fitne haberleri üretenlerin hevesleri kursaklarında kalacaktır." dedi.

"Ben onlardan razıyım"

Sadık Albayrak şu açıklamalarda bulundu:

 "Son günlerde şahsım ve ailem hakkında yayılan yalan yanlış haberler üzerine açıklama yapmak boynumun borcu olmuştur. 60 yıllık yazarlık ve gazetecilik hayatıma tarih ve arşivler şahittir. Çocuklarımı gayesi ulvi ve cihanşümul bir davanın neferi olarak yetiştirdim. Onlar da ülkelerine ve içinde yaşadıkları cemiyete hadim oldular. Bunun için üstlendikleri vazifeler ancak bir vasıtadır. Ben onlardan razıyım. Son günlerde ailem ve çocuklarım hakkında en alçak iftira ve karalamalara tevessül edilmektedir. Bu vicdandan, izandan, insaftan yoksun bir vaziyettir. Bizler dünyevi makam ve mevkilerle değil; duruşumuzla, fikirlerimizle ve memleketimize hizmetle var olma gayesi güden insanlarız."

"Hevesleri kursaklarında kalacaktır"

"Bir dava partisi olan AK Parti'nin ve her daim 'Nur-u Aynım' dediğim muhterem Recep Tayyip Erdoğan'ın yanında, "ölümüne ölümüne" duygusuyla, bütün bir aile olarak dimdik durmaktan bir an dahi vazgeçmemiz mümkün değildir. Emperyal güçlerin ve yerli uzantılarının, başta FETÖ olmak üzere bütün millet düşmanlarının karşısında elimizde 'Selahaddin'in kılıcı' alnımız ak, başımız dik dağ gibi durmaya devam edeceğiz. Masa başında sahte fitne haberleri üretenlerin hevesleri kursaklarında kalacaktır."
https://www.ankaramasasi.com/haber/358422/sadik-albayrak-istifa-iddialariyla-ilgili-konustu
İlginizi Çekebilir

Yorumlar (0)

Yorumunuz İletilmiştir.