ANKARAY'da buraj çalışması

Ankara Büyükşehir Belediyesi EGO Genel Müdürlüğü, ANKARAY İşletmesi'nde yolcuların daha konforlu ve güvenli ulaşım sağlayabilmeleri için buraj çalışması başlattı.
Can Güvenir
|
12 Kasım 2020, Perşembe - 15:16
ANKARAY'da buraj çalışması
Yolcularına daha güvenli ve konforlu ulaşım hizmeti vermek için araçlarda, tren hattında ve istasyonlarda düzenli bakım çalışmalarını aksatmadan sürdüren Ankara Büyükşehir Belediyesi EGO Genel Müdürlüğü, ANKARAY'da tren-ray temasını ideal şekle getirecek olan buraj çalışmasına başladı.
Seyahat eden yolculara daha sarsıntısız, sessiz ve güvenli bir ulaşım imkanı sağlayan buraj uygulamasının 1 ay içerisinde tamamlanması planlanıyor. Her gece seferler sona erdikten sonra 23.50-06.00 saatleri arasında yapılacak çalışmalarda 17 kilometrelik ANKARAY hattında tren ile raylar arasındaki temas en ideal şeklini alacak.
  EGO Genel Müdürlüğü ANKARAY İşletmesi Şube Müdürü Onur Özcan, hat üzerindeki çalışmalarla ilgili şu bilgileri verdi:  "ANKARAY İşletmesi olarak yolcularımıza daha güvenli ve konforlu bir hizmet sunmak amacıyla buraj çalışmasını başlattık. Bu çalışma tren tekerlekleri ve raylar arasındaki temasın en uygun seviyeye getirilmesi için milimetrik ölçümler alınarak hattın düzeltilmesi işlemidir. Buraj makinesi Ankara Metrosu İşletmesinden ANKARAY İşletmesine getirildiği için kurumumuza da ekstra bir maliyet getirmedi."

(İHA)
https://www.ankaramasasi.com/haber/361020/ankarayda-buraj-calismasi
İlginizi Çekebilir

Yorumlar (0)

Yorumunuz İletilmiştir.