Ağaoğlu: "Sörloth'ta ilk hak Trabzonspor'undur"

Trabzonspor Kulübü Başkanı Ahmet Ağaoğlu, Almanya'nın Leipzig Kulübü'ne transfer olan golcü oyuncuları Alexander Sörloth'un Türkiye'ye dönmesi halinde ilk hakkın Trabzonspor Kulübünde olduğunu söyledi.
Büşra Bayrak
|
12 Kasım 2020, Perşembe - 15:47
Ağaoğlu: "Sörloth'ta ilk hak Trabzonspor'undur"
Başkan Ağaoğlu, Galatasaray ve Fenerbahçe gibi kulüplerin Sörloth'u ara transferde kadrolarına katmak istediklerine yönelik basında çıkan haberlere ilişkin açıklamada bulundu.
"Sörloth'un Türkiye'ye dönerse ilk hak Trabzonspor'un"

Ahmet Ağaoğlu, "Sörloth'un Türkiye'ye kiralık veya satılık olarak gelmesi gibi bir durum söz konusu olduğu takdirde ilk hak Trabzonspor Kulübündür." dedi.

"Sörloth, Trabzonspor'dan başka hiçbir kulübe gidemez"

"Trabzonspor Kulübü, bu hakkını kullandığı takdirde Sörloth, Trabzonspor Kulübünden başka hiçbir kulübe gidemez." diyen  Ağaoğlu, "Bu, uzun süre tartışılarak koydurduğumuz bir maddeydi. Hatta satışta çıkan en son pürüz de diyebiliriz buna. Bu yüzden süreç dahi uzamıştır." ifadesini kullandı.

Sörloth'un menajerinin ismi ve ülkesinin yanlış yazıldığını da dile getiren Ağaoğlu, şunları kaydetti:

"İlk 11 de değil diye takım arayışına girecek bir oyuncu değil"

"Bu oyuncunun menajeri Norveçli Morten'dir. Sörloth, gittiği zaman belirli bir süre orada adaptasyon sorunu yaşayacağını biliyordu. 7-8 maç oynadı. Leipzig gibi takımda ilk 11 de hemen kendisine yer bulamadı diye dönüp başka bir takım arayışına girecek yapıda bir oyuncu değil." 

"Yusuf Yazıcı gibi kendisine yer bulacak ve adından söz ettirecek"

"Sabırlı ve savaşçı bir futbolcudur. Belirli bir süre geçtikten sonra Yusuf Yazıcı gibi takımda kendisine yer bulacak olup adından söz ettirecektir." 

"Haberlerin gerçeği yansıttığına inanmıyorum"

"Sörloth, savaşçı bir yapıya sahip oyuncudur. Ben bu çıkan haberlerin hiçbir şekilde gerçeği yansıttığına da inanmıyorum."

https://www.ankaramasasi.com/haber/361132/agaoglu-sorlothta-ilk-hak-trabzonsporundur
İlginizi Çekebilir

Yorumlar (0)

Yorumunuz İletilmiştir.