İstanbul'da sigara içmenin yasak olduğu yerler!

İstanbul Valiliği, sigara içmeinn yasakandığı 125 sokak, 93 cadde, 84 meydan ve durakların listesini ilçe ilçe 'www.istanbul.gov.tr' adresinden açıkladı.
Murat Saltan
|
12 Kasım 2020, Perşembe - 18:04
İstanbul'da sigara içmenin yasak olduğu yerler!

İçişleri Bakanlığının 81 ile gönderdiği sigara içme yasağıyla ilgili İstanbul Valiliğinden açıklama geldi.

İstanbul Valiliğinden yapılan açıklama sigara içme yasağının uygulanacağı 125 sokak, 93 cadde, 84 meydan ve toplu taşıma araç durakları ilçe ilçe açıklandı.

"Sigara içilmesi yasaklanmıştır"

İstanbul Valiliği’nden yapılan açıklamada şu ifadeler yer verildi: 

“İstanbul genelinde maske kullanımının doğru şekilde uygulanması amacıyla 125 sokak, 93 cadde, 84 meydan ve toplu taşıma araç duraklarında sigara içilmesi yasaklanmıştır. İstanbul’da korona virüs salgını ile mücadele kapsamında virüsün yayılımını önlenmek amacıyla İl Hıfzıssıhha Meclisimizin 102 numaralı kararı doğrultusunda (İçişleri Bakanlığının 11.11.2020 tarih ve 18579 sayılı genelgesi çerçevesinde; Maskenin doğru ve sürekli şekilde kullanımını temin amacıyla 12.11.2020 tarihinden itibaren tüm İlimizde İlçe Hıfzıssıhha Kurulları Kararları ile belirlenecek, vatandaşlarımızın yoğun olarak bulunduğu/bulanabileceği cadde ve sokaklar (özellikle trafiğe kapalı olanlar), ihtiyaç duyulan meydanlar ve toplu taşıma araç durakları gibi alanlarda/bölgelerde sigara içilmesinin yasaklanmasına) 39 İlçemizin ayrı ayrı İlçe Umumi Hıfzıssıhha Meclis kararları ile toplamda 125 sokak, 93 cadde ve 84 meydanda sigara içilmesi yasaklanmıştır. İstanbul genelinde sigara yasağı getirilen sokak, cadde ve meydanların tam listesi Valiliğimiz internet sitesinde yayınlanmıştır. Yasağa uymayanlar için 900 TL para cezası uygulanacaktır. Alınan tüm tedbirler; vatandaşlarımızın, ilimizin ve toplumumuzun sağlığını korumak içindir.”

https://www.ankaramasasi.com/haber/361538/istanbulda-sigara-icmenin-yasak-oldugu-yerler
İlginizi Çekebilir

Yorumlar (0)

Yorumunuz İletilmiştir.