Samsun Şehir Hastanesi için geri sayım hızlandı

Samsun'un Canik ilçesinde yapılacak 900 yataklı Samsun Şehir Hastanesi’nin yer teslimi Sağlık Bakanlığı, Sağlık İl Müdürlüğü ve ilgili firma yetkililerinin katılımıyla yapıldı.
Can Güvenir
|
14 Kasım 2020, Cumartesi - 09:46
Samsun Şehir Hastanesi için geri sayım hızlandı
Samsun'un Canik ilçesinde 234 bin 371 metrekare alan üzerine kurulacak 900 yataklı Samsun Şehir Hastanesi için geri sayım hızlandı. Hastanenin yer teslimi Sağlık Bakanlığı, Sağlık İl Müdürlüğü ve ilgili firma yetkililerinin katılımıyla yapıldı.

Hastane inşaatında son durum

Hastane inşaatının son durumu ve süreç hakkında bilgi veren Samsun İl Sağlık Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Muhammet Ali Oruç, "Canik ilçemiz Dereler Mahallesi'nde Sağlık Bakanlığımız tarafından yaptırılacak 900 yataklı Şehir Hastanemizin ihalesi geçtiğimiz ay yapılmıştı. Kasım ayı itibariyle de değerlendirme ve itiraz aşamalarından sonra ihale süreci tamamlanmış oldu. 13 Kasım Cuma günü de Sağlık Bakanlığı Yatırım Daire Başkanlığı, Sağlık İl Müdürlüğü Yatırım Takip Birimlerimiz ve yüklenici firma yetkililerinin katılımıyla hastane inşaat alanımızın firmaya yer teslimini gerçekleştirdik" dedi.

"Sağlık merkezi haline gelecek"

Hastanenin önemli bir yatırım olduğunu belirten Müdür Oruç, "234 bin metre kare arazi üzerine kurulacak hastanemizle Türkiye’nin önemli sağlık merkezlerinden biri olan ilimiz, hızlanacak sağlık turizmi çalışmalarıyla çevre ülkelere de sağlık hizmeti sunan bölgesel bir sağlık merkezi haline gelecek. Bünyesinde genel tedavi üniteleri dışında Onkoloji Merkezi, Organ ve Doku Nakli Merkezi, Kalp Damar Cerrahisi ve Göğüs Hastalıkları Merkezi, Nükleer Tıp Merkezi, Genetik Hastalıklar Merkezi, Üreme Yardımcı Tedavi Merkezi, İnme ve Yanık Merkezleri gibi birçok farklı üniteyi barındıracak hastanemiz, Samsunumuz için bir gurur kaynağı ve sağlık hizmetinin ülkemizde nereden nereye geldiğinin bir göstergesi olacak." diye konuştu.

(İHA)
https://www.ankaramasasi.com/haber/364221/samsun-sehir-hastanesi-icin-geri-sayim-hizlandi
İlginizi Çekebilir

Yorumlar (0)

Yorumunuz İletilmiştir.