Eskişehir'de yeni içkili mekanlara ruhsat kararı yargıya taşınacak

AK Parti Odunpazarı İlçe Başkanı Ali Acar, merkez Odunpazarı İlçe Belediyesi Meclisinin kasım ayı toplantısında oy çoğunluğuyla kabul edilen yeni alkollü mekanlara ruhsat verilmesine ilişkin kararı yargıya taşıyacaklarını bildirdi.
Büşra Bayrak
|
15 Kasım 2020, Pazar - 14:33
Eskişehir'de yeni içkili mekanlara ruhsat kararı yargıya taşınacak

Acar, yaptığı yazılı açıklamada, Odunpazarı Belediyesinde CHP'li Meclis üyeleri tarafından kabul edilen içkili mekanlar kararına tepki gösterdi.

"Vatandaşlarımız talep ediyor" diyerek alınan karara vatandaşların da tepki gösterdiğini vurgulayan Acar, şöyle devam etti:

"Kazım Kurt halkın isteğine aykırı hareket ediyor"

"Birçok sivil toplum kuruluşunun, siyasi partilerin ve halkımızın da alınan bu karara tepki gösterdiğini görüyoruz. Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt halkın isteğine aykırı hareket ediyor." 

"İçkili mekanlara ilişkin kararı kesinlikle kabul etmiyoruz"

"6 yıllık görev süresinde hayata geçirilmeyen pek çok söz varken bunları gerçekleştirmek yerine sürpriz şekilde aldıkları içkili mekanlara ilişkin kararı kesinlikle kabul etmiyoruz." 

"Toplanmayan çöpler, bozuk kaldırımlar varken..."

"İlçemizin sokaklarında toplanmayan çöpler, bozuk kaldırımlar, temizlenmeyen parklar varken, her mahalleye sözü verilen kreşler, gençlik merkezleri, kapalı pazar yerleri yapılmazken, sanki elzem bir ihtiyaçmış gibi içkili yerlerin belirlenmesi bizlere endişe vermektedir." 

"Belediyenin öncelikli vazifelerini hayata geçirmesini bekliyoruz"

"Belirlenen bölgelerin çocuklarımızın geleceğine tehlike oluşturan bölgelerde olması da yine aynı şekilde çocuklarımızı düşünerek bizleri tedirgin etmektedir. Bu karardan dönülmesini ve belediyenin öncelikli vazifelerini hayata geçirmesini bekliyoruz. Konuyla ilgili dava açacağımızı ve konuyu yargıya taşıyacağımızı tekrar ifade ediyorum. Yargı, milletimizin vicdanı olarak tecelli edecektir."


https://www.ankaramasasi.com/haber/366522/eskisehirde-yeni-ickili-mekanlara-ruhsat-karari-yargiya-tasinacak
İlginizi Çekebilir

Yorumlar (0)

Yorumunuz İletilmiştir.