Doktorlar acil olmayan ameliyatların ertelenmesini istedi

Almanya’daki doktorlar, yeni tip koronavirüsten dolayı hastane kapasitelerinin sınıra gelmemesi için acil olmayan ameliyatların ertelenmesini talep etti.
Büşra Bayrak
|
15 Kasım 2020, Pazar - 14:52
Doktorlar acil olmayan ameliyatların ertelenmesini istedi
Almanya Tabipler Birliği ile yoğun bakım ve acil durum derneklerinden yapılan ortak açıklamada, artan vakalardan dolayı hastanelerdeki personelin üzerinde büyük bir yük oluştuğu ifade edildi.

Açıklamada, Kovid-19 vakalarının yüksek seyrettiği bölgelerdeki hastanelerde "sınıra dayandık" seslerinin yankılandığı belirtildi.

Acil olmayan ameliyatların ertelenmesi için hükümete çağrıda bulunulan açıklamada, buradaki sağlık personelinin kısa sürede ağır hastalar için görevlendirilebileceği ifade edildi.

Almanya Sağlık Bakanı Jens Spahn da Kovid-19’a yakalanan sağlık personelinin sayısının artabileceğine dikkati çekerek, personel eksikliğinden hastanelerde kapasitenin sınıra gelebileceği uyarısında bulunmuştu.

Öte yandan Almanya'da bulaşıcı hastalıklar alanında çalışmalar yürüten ve hükümeti bilgilendiren Robert Koch Enstitüsünce yapılan açıklamaya göre, ülkede son 24 saatte 16 bin 947 kişiye Kovid-19 tanısı konuldu ve toplam vaka sayısı 790 bin 503’e yükseldi.

Virüs nedeniyle hayatını kaybedenlerin sayısı son 24 saatte 107 artarak 12 bin 485’e çıktı.

https://www.ankaramasasi.com/haber/366551/doktorlar-acil-olmayan-ameliyatlarin-ertelenmesini-istedi
İlginizi Çekebilir

Yorumlar (0)

Yorumunuz İletilmiştir.