PKK'daki kaos telsiz konuşmalarına yansıdı

PKK terör örgütünün dağ kadrosu birbirine düştü. Bir teröristin grubundaki örgüt üyelerinin öldürülmesinden kendisini sorumlu tutan Murat Karayılan'a "Sıranın size geldiğini anladınız. Alçak adam" diye bağırdığı ortaya çıktı.
Can Güvenir
|
16 Kasım 2020, Pazartesi - 08:34
PKK'daki kaos telsiz konuşmalarına yansıdı
TSK'nın başarılı operasyonları sonucu büyük kayıplar veren PKK'ınn çöküş ve dağılma sürecine girmesi, elebaşları ile teröristleri de birbirine düşürdü. Terör örgütünde yaşanan kavga, kaçış ve infaz kararları teslim olan teröristlerin ifadelerine yansıdı. Bir milyon lira ödüllü turuncu kategoride aranan, PKK'nın sözde Van Başkale Sorumlusu "Şevger Başkale" kod adlı terörist Vedat Demir (25)'in grubunda bulunan teröristlerden 21'i, TSK operasyonlarıyla etkisiz hale getirildi.

Karayılan'a hakaretler yağdırdı

Bu durumdan Vedat Demir'i sorumlu tutan, örgüt elebaşlarından Murat Karayılan, verdiği talimatları yerine getirmediği suçlamasıyla Demir hakkında ölüm emri verdi. Durumu öğrenince örgütten kaçan Demir, ardından Kandil'deki örgüt ana karargâhındaki "Roj" kod adlı telsiziyle bağlantıya geçerek, Karayılan'a hakaretler yağdırdı.

"Ölüm korkusu yaşamaya başladın"

Üç hafta önce Kandil'den kaçarak sınır hattında teslim olan "Muzur Madur" kod adlı Ö.K. (24), istihbarat birimlerinin hazırladığı rapordaki ifadesinde şunları anlattı: "O gece istasyonda nöbetçiydim. Telsiz kodundan ve sesinden tanıdığım Vedat Demir anons edip, 'Cemal Başkan'a (Murat Karayılan) notum var. Sonunda sende ölüm korkusu yaşamaya başladın alçak adam. Ölenler şimdi mi umurunda oldu. Sen ve diğerlerinin derdi, ölenler çoğaldıkça sıranın size geldiğini anladınız. Size inandığım için ben de sizin kadar alçağım. Hepinizin canı cehenneme' diyerek, telsizi kapattı. Sonra da firar ettiğini öğrendik."

(Sabah)
https://www.ankaramasasi.com/haber/368141/pkkdaki-kaos-telsiz-konusmalarina-yansidi
İlginizi Çekebilir

Yorumlar (0)

Yorumunuz İletilmiştir.