Keçiören Belediyesi pazarlardaki fahiş fiyatlı ürün satışının önüne geçiyor

Keçiören Belediyesi zabıta ekipleri koronavirüs salgınının artış göstermesiyle birlikte pazar esnafına fiyat ve kalite denetiminde bulundu.
Büşra Bayrak
|
16 Kasım 2020, Pazartesi - 13:02
Keçiören Belediyesi pazarlardaki fahiş fiyatlı ürün satışının önüne geçiyor

Keçiören Belediyesi zabıta ekipleri ilçede kurulan 43 semt pazarında vatandaşın kaliteli hizmete ulaşabilmesi için denetimlerini hız kesmeden sürdürüyor. Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok'un da günlük olarak denetlediği semt pazarlarında vatandaşın taze ve kaliteli ürün alması için büyük bir hassasiyet gösteriliyor.

Sebze ve meyve fiyatları günlük duyuruluyor

Başkan Turgut Altınok'un talimatıyla pazarlardaki sebze ve meyve fiyatları günlük olarak Keçiören Belediyesi sosyal medya hesaplarından duyurularak fahiş fiyatlı ürün satışının da önüne geçiliyor. Bu kapsamda pazarlarda satışı yapılan ürünlerin fiyatlarını tek tek denetleyen zabıta ekipleri, günlük duyurulan sebze ve meyve fiyat listesi ile pazar tezgâhında bulunan fiyatları karşılaştırarak bu uygulamanın sürdürebilirliğini sağlıyor. Denetimler sırasında "fiyat kurallarına" uymayan pazar esnafı önce uyarılıyor bir sonraki ihlalinde ise cezai işlemle karşı karşıya kalıyor.

"TMM kurallarına uyalım"

Kalabalık ortamlarda bulunmak zorunda olan vatandaşları temizlik, maske ve mesafe (TMM) kurallarına uymaları konusunda uyaran Başkan Altınok şunları kaydetti:

"Temizlik, maske ve mesafe kurallarına mutlaka uymalıyız. Zorunlu olmadıkça kalabalık alanlarda bulunmamamız gerekiyor. TMM'ye uymayan herkesin birer canlı bomba gibi gezdiğini unutmayalım. Keçiören Belediyesi olarak ürettiğimiz maske ve dezenfektanları özellikle maske satışının olmadığı dönemlerde ücretsiz olarak her gün çarşıda, pazarda ve sokaklarda vatandaşımıza dağıttık. Bunun yanı sıra pandemi sürecinde tüm mahallelerimizi gezerek her bir insanımızın birbirine karşı sorumlu olduğunu, maskesiz sokağa çıkmanın vebal olduğunu anlattık, anlatmaya da devam ediyoruz."

https://www.ankaramasasi.com/haber/368715/kecioren-belediyesi-pazarlardaki-fahis-fiyatli-urun-satisinin-onune-geciyor
İlginizi Çekebilir

Yorumlar (0)

Yorumunuz İletilmiştir.