Kılıçdaroğlu'ndan Alaattin Çakıcı hakkında suç duyurusu

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, Alaattin Çakıcı hakkında "tehdit" ve "kamu görevlisine hakaret" suçlarından Ankara Cumhuriyet Başsavcılığına şikayette bulundu
Can Güvenir
|
18 Kasım 2020, Çarşamba - 12:28
Kılıçdaroğlu'ndan Alaattin Çakıcı hakkında suç duyurusu

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, kendisine yönelik tehdit ve hakaret içeren paylaşımda bulunduğu gerekçesiyle Alaattin Çakıcı hakkında suç duyurusunda bulundu.

Kılıçdaroğlu'nun avukatı Celal Çelik, suç duyurusu dilekçesini Ankara Cumhuriyet Başsavcılığına verdi.

Dilekçede Çakıcı'nın sosyal medyadaki paylaşımı aktarılarak, "(Çakıcı) Bu yazı ile CHP Genel Başkanı olan Kemal Kılıçdaroğlu'na hadsiz, seviyesiz sözlerle hakaret ettiği gibi genel başkanı tehdit etme cüretini ortaya koymuştur." ifadesi kullanıldı.

"Hakaret ve tehdit eylemlerinin hesabını sormama ihtimali yok"

Dilekçede, "Kılıçdaroğlu'nun suç örgütü liderleriyle aynı düzlemde buluşma olasılığı bulunmadığı gibi hakaret ve tehdit eylemlerinin hesabını sormama ihtimalinin de olmadığı" belirtildi.

İzmir Milletvekili Kılıçdaroğlu'na yönelik hakaretin "kamu görevlisine karşı hakaret" suçu kapsamında kaldığına, yazıdaki bazı sözlerle de Kılıçdaroğlu'nun açık şekilde tehdit edildiğine yer verilen dilekçede, şöyle denildi:

"Kullanılan sözler ve şüphelinin suç örgütü lideri olması birlikte değerlendirildiğinde tehdit eyleminin silahla tehdit suçu kapsamında kaldığı algılanacaktır. Dolayısıyla silahla tehdit suçunun tüm yasal unsurları oluşmuştur. Değinilen gerekçelerle şüpheli hakkında kamu görevlisine hakaret ve silahla tehdit suçlarından soruşturma başlatılmasını, sonrasında kamu davası açılmasının sağlanmasını talep ediyoruz."

Kılıçdaroğlu'ndan Çakıcı açıklaması

CHP lideri Kılıçdaroğlu, Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu'nun ziyareti ardından konu hakkında konuştu. CHP lideri, "Ben Erdoğan'ı eleştiriyorum Bahçeli cevap veriyor. Bahçeli'yi eleştiriyorum yer altı dünyasının bir lideri cevap veriyor. Şu Türkiye'nin geldiği hale bakın. Daha önce ifade etmişim. Hukukun yargının olmadığı yerde devlet bir süre sonra organize suç örgütü haline dönüşebilir. Bana cevap verecek kişi sayın Bahçeli'dir. Aralarındaki ilişki ne onu bilmiyoruz ama ciddi alınacak bir olay değil. Hiç kimse unutmasın bizim ruhumuzu oluşturan temel öge Kuvâ-yi Milliye’dir. Çakalların bulunduğu yerde hiç kimse ama hiç kimse bize bir şey söyleyemez."" dedi. 

(AA)

https://www.ankaramasasi.com/haber/372619/kilicdaroglundan-alaattin-cakici-hakkinda-suc-duyurusu
İlginizi Çekebilir

Yorumlar (0)

Yorumunuz İletilmiştir.