Bülent Arınç'tan Joe Biden'a tebrik

Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu Üyesi Bülent Arınç, ABD Başkanlığına seçilen joe Biden ve Başkan Yardımcısı Kamala Harris’i tebrik etti.
Can Güvenir
|
20 Kasım 2020, Cuma - 15:28
Bülent Arınç'tan Joe Biden'a tebrik
ABD'deki başkanlık yarışı sırasında, "Herkes Trump'tan ümidini kesmiş olmalı. Ben çoktan kesmiştim de, hala Trump diye rüyalarında görenler varsa onlar da bilsin ki bu rüya bitti." diyen Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu Üyesi Bülent Arınç, ABD Başkanlığına seçilen Joe Biden ve Başkan Yardımcısı Kamala Harris’i tebrik etti.


Biden'ın tepki çeken sözlerini hatırlattı

Arınç sosyal medya hesabından paylaştığı mesajında "Sayın Seçilmiş Başkan’ın yakın geçmişte Türkiye’nin iç politikasına yönelik bazı sözleri Türk kamuoyunda çok haklı tepkilere yol açmıştı. Biz, bu sözlerin seçim kampanyası esnasında iç politika merkezli bir propaganda kapsamında sarf edildiğine ve Sayın Biden’ın ülkemiz ile ilgili düşüncelerini olmadığına inanmak isteriz." ifadelerini kullandı. 


Arınç şöyle devam etti: Bizim için Joe Biden, yıllar önce senatör olarak Bosna savaşında soykırıma uğrayan Müslüman Boşnakların haklarını en yüksek perdeden savunan insandır. Sayın Seçilmiş Başkan’ın yeni başkanlık döneminin dost ve müttefik iki ülke arasında yeni bir sayfa açarak karşılıklı güven ve diyaloga dayalı hayırlı gelişmelere katkıda bulunmasını temenni ederim.
https://www.ankaramasasi.com/haber/376653/bulent-arinctan-joe-bidena-tebrik
İlginizi Çekebilir

Yorumlar (0)

Yorumunuz İletilmiştir.