İki Koronavirüs Hastasını Soğukkanlılıkla Öldüren Başhekim

Almanya’nın Essen şehrindeki üniversite hastanesinin ilgili bölümün başhekimi tarafından iki erkek koronavirüs hastası öldürüldü. Başhekim, çıkarıldığı mahkemede, ardından, daha fazla acı çekmemeleri için öldürüldüğünü büyük bir soğukkanlılık ile anlattı.
Hande Kısmet
|
21 Kasım 2020, Cumartesi - 11:01
İki Koronavirüs Hastasını Soğukkanlılıkla Öldüren Başhekim

Almanya'da 47 ve 50 yaşında ve durumları ağır iki erkek koronavirüs hastası, tedavi gördükleri hastanede ilgili bölümün başhekimi tarafından öldürüldü. Çıkarıldığı mahkemede hastaları öldürdüğünü kabul eden doktor "Daha fazla acı çekmemeleri için yaptım" dedi.

Almanya'nın Essen şehrindeki üniversite hastanesinde akıllara durgunluk veren bir olay yaşandı. Hastanede ilgili bölümün 44 yaşındaki başhekimi, 47 ve 50 yaşında ve durumları ağır iki erkek korona hastasının hayatlarına  'ölüm iğnesi' ile son verdi. Ölümlerin 13 ve 17 Kasım'da gerçekleştiği, başhekimin ise "Hastaların acısını dindirmek istedim" dediği belirtildi. İki hastanın durumunun ağır olduğu ve doktorun her ikisinin yakınlarına, ölüm iğnesini zerk etmeden önce "Hastanızla vedalaşın" dediği ortaya çıktı.

Hastaneden Açıklama

Essen Savcılığı olayla alakalı olarak harekete geçerken, hastane de soruşturma başlattı. Cinayet soruşturması başlatan polisin kayıtlarında "Doktor, iki hastaya hayatlarının son döneminde kasıtlı ve yasa dışı olarak ölüme sebep olan ilaç verdi" diye yazılırken hastane de kıdemli başhekimle alakalı olarak başlatılan soruşturmayı da doğruladı. Hastaneden yapılan açıklamada, "Her iki vakada da doktorun, ölüme yaklaşan iki hastaya ölümü hızlandırmak için ilaç verdiğine ilişkin şüpheler var" denildi.

Mahkemede Nedenini Açıkladı

Essen Hastanesi'nde Almanya ve çevre ülkelerden gelen ağır koronavirüs hastalarının tedavisi yapılıyor. Çarşamba günü gözaltına alınan ve bir gün sonra duruşmaya çıkarılan doktor tutuklanırken hasta ve yakınlarının daha fazla acı çekmemesi için bunu yaptığını söylediği açıklandı.

https://www.ankaramasasi.com/haber/377704/iki-koronavirus-hastasini-sogukkanlilikla-olduren-bashekim
İlginizi Çekebilir

Yorumlar (0)

Yorumunuz İletilmiştir.