Ankara'ya giriş ve çıkışlar durduruldu

Ankara Masası
|
04 Nisan 2020, Cumartesi - 11:19
Ankara'ya giriş ve çıkışlar durduruldu

30 büyükşehir ile akciğer hastalıklarının sık görüldüğü Zonguldak'a giriş ve çıkışların yasaklanmasının ardından başkente giriş ve çıkışlar durduruldu.

31 şehre giriş ve çıkışlar 15 günlüğüne kapatıldı. Ankara'da ilçe emniyet müdürlükleri ve jandarma ekipleri, gece yarısından itibaren şehrin giriş ve çıkışlarında tedbir aldı.

Görevli ekipler, durdurdukları araç sürücülerine şehre neden geldikleri ve şehri neden terk ettiklerini sordu. Uygulamanın ilk günü olması nedeniyle geçerli mazereti olan araçların geçişine izin verilirken, bir sebep gösteremeyen araç sürücülerin geçişleri engellenerek şehre geri dönmeleri gerektiği bildirildi.

ANKARA'DA, İÇİŞLERİ BAKANLIĞI TARAFINDAN YAYIMLANAN GENELGE (MUHAMMET MÜCAHİT DERELİ - MUSA ERDOĞAN/ANKARA-İHA) İçişleri bakanlığı, Korona virüs (Covid-19) salgını tedbirleri kapsamında yayımladığı ek genelge ile 30 büyükşehir ile akciğer hastalıklarının sık görüldüğü Zonguldak'a giriş ve çıkışlarının yasaklandığını bildirdi. Bu kapsamda Ankara'nın giriş ve çıkışları araç trafiğine kapatıldı.

ŞEHRE GELENLERİN ATEŞLERİ ÖLÇÜLDÜ

Gece yarısından sonra Ankara'ya giren araçlar, şehir merkezi girişlerinde kurulan kontrol noktalarında durduruldu. Sürücü ve yolcuların, ekipler tarafından ateşleri ölçüldü. Vücut sıcaklıkları 38 derecenin üzerinde olan kişiler, sağlık kuruluşlarına gönderildi.

http://www.ankaramasasi.com/haber/3779/ankaraya-giris-ve-cikislar-durduruldu
İlginizi Çekebilir

Yorumlar (0)

Yorumunuz İletilmiştir.