Ankaralılar yasağın kalmasıyla sokaklara çıktı

Türkiye genelinde olduğu gibi Ankara’da da dün akşam 20.00’de başlayan ve sabah saat 10.00 itibarıyla son bulan sokağa çıkma kısıtlaması sonrasında vatandaşlar kendini dışarıya attı.
Can Güvenir
|
22 Kasım 2020, Pazar - 11:47
Ankaralılar yasağın kalmasıyla sokaklara çıktı

Türkiye genelinde dün akşam 20.00’de başlayan sokağa çıkma yasağı sabah saat 10.00 itibarıyla son buldu. Kısıtlamanın kalması ardından Ankaralılar soluğu sokaklarda aldı. Çok sayıda vatandaş park ve bahçelere gitmek üzere evlerinden çıktı.

"Evden koşarak çıktım"

Sokağa çıkma kısıtlamasının son bulmasıyla kendini koşarak evden dışarı attığını söyleyen koşucu Zafer Ayyıldız, “İlk yasak kalktı. Saat 10’u çeyrek geçe evden çıktım. İncesu’dan, Anıttepe koşu parkuruna gidiyorum. Orada 21 kilometre koşacağım, zaten şimdi başladım. Avrasya Maratonu’nda da koştum 42 kilometre. Her gün koşuyorum. Yasak kararı çok güzel bir şey. Herkesin uyması gerekiyor. Daha önceden de uyulmuş olsa daha güzel olurdu ama insanlarımız duyarsız. Biz koşuyoruz ama koşarken yarışlarda mecburen çıkarıyoruz maskemizi. Ama genelde uyuyorum maske yasağına. Koşum bittikten sonra güzel bir duşumu alacağım ve kahvaltımı yapacağım. Daha sonra akşam sekize kadar tekrar koşabilirsem koşacağım. Koşamazsam uyacağım yasağa” ifadelerini kullandı.

Bugün saat 10.00 itibarıyla son bulan sokağa çıkma kısıtlaması, akşam 20.00’de yeniden başlayacak ve Pazartesi sabahı 05.00 itibarıyla kalkacak.

(İHA)

https://www.ankaramasasi.com/haber/379938/ankaralilar-yasagin-kalmasiyla-sokaklara-cikti
İlginizi Çekebilir

Yorumlar (0)

Yorumunuz İletilmiştir.