Keçiören Belediyesi atıkları ekonomiye kazandırıyor

Keçiören Belediyesi Sıfır Atık projesi kapsamında atık toplama kumbarası ve atık getirme merkezi ile son bir yılda bin 526 ton atık camı geri dönüşüme kazandırdı.
Büşra Bayrak
|
22 Kasım 2020, Pazar - 18:31
Keçiören Belediyesi atıkları ekonomiye kazandırıyor
Keçiören Belediyesi Sıfır Atık Projesi kapsamında ilçe geneline konulan 8 adet atık getirme merkezi ve 89 cam kumbara sayesinde toplanan atık camları rutin olarak toplayarak Atık Dönüştürme Merkezine taşıdı. Bu çalışmalar neticesinde bir yılda bin 526 ton atık camı geri dönüşüme kazandırdı.

Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok, atık camları toplayarak hem ekonomiye katkı sağlandığını hem de çevre kirliliğinin önüne geçildiğini ifade etti.

Atıklar kaynağında ayrıştırılıyorKeçiören’deki geri dönüşüm çalışmalarına ara vermeden devam ettiklerini kaydeden Başkan Altınok, şunları söyledi:

“Yüzyıllar boyunca doğaya zarar veren atıkları ekonomiye kazandırıyoruz. Sadece elektronik atıkları değil birçok noktada geri dönüşümü hayata geçirdik. Geri dönüşümü hizmet içi alanda yaygınlaştırdık ve personelimizi geri dönüşüme teşvik ettik. Türkiye`de çok az belediyenin sahip olduğu Sıfır Atık Belgesi’ni aldık. Artık Keçiören Belediyesi’ne çöp kamyonu girmiyor. Atıklar kaynağında ayrıştırılarak geri dönüşüme kazandırılıyor.”

https://www.ankaramasasi.com/haber/380579/kecioren-belediyesi-atiklari-ekonomiye-kazandiriyor
İlginizi Çekebilir

Yorumlar (0)

Yorumunuz İletilmiştir.