Yenimahalle'de korona denetimi

Yenimahalle'de koronavirüs denetimleri kapsamında bir AVM'de denetim gerçekleştirildi. Denetime katılan Yenimahalle Kaymakamı Selda Dural, "Yenimahalle özelinde vatandaşlarımızın genel olarak kurallara uyduğunu söylememiz mümkün. Özellikle işletmelerimizin, esnaflarımızın da bu konudaki kurallara hassasiyeti bizim işimizi kolaylaştırıyor" dedi.
Can Güvenir
|
28 Kasım 2020, Cumartesi - 14:58
Yenimahalle'de korona denetimi
Türkiye genelinde olduğu gibi Ankara'da da koronavirüs sebebiyle artan vaka sayıları alarmın rengini kırmızıya çevirdi. İçişleri Bakanlığı'nın yayımladığı genelge ile alınan önlemlerin ve tedbirlerin vatandaşlar ve esnaflar tarafından uygulanıp uygulanmadığı yapılan denetimler ile kontrol ediliyor.
Bu kapsamda Ankara'da Yenimahalle Kaymakamı Selda Dural'ın da katılımı ile ilçedeki bir AVM'de denetim yapıldı.
Maske ve sosyal mesafe gibi hayati öneme sahip önlemler kontrol edilirken mağaza çalışanlarına yönelik Hayat Eve Sığar (HES) kodu sorgulama işlemi gerçekleştirildi.

 "Zor bir mücadelenin içerisindeyiz"

İlçe sakinlerinin kurallara riayet ettiğini belirten Yenimahalle Kaymakamı Selda Dural şunları söyledi:

"Pandemi sürecinin başından beri denetimlerimiz ilgili kurumlarımızca aralıksız devam ediyor. Özellikle Perşembe gününden bu yana dört günlük İçişleri Bakanlığı’mızın genelgesi kapsamında öncelikler alış veriş merkezleri, pazar yerleri ve toplu taşıma araçlarına yoğunlaşmış bir şekilde yeni bir denetim programı uyguluyoruz. Bütün arkadaşlarımız sahada. Sağlık görevlilerimiz, emniyet, jandarma birimlerimiz, zabıta birimlerimiz ve ilgili tüm diğer kurumlarımızla birlikte. Yenimahalle özelinde vatandaşlarımızın genel olarak kurallara uyduğunu söylememiz mümkün. Özellikle işletmelerimizin, esnaflarımızın da bu konudaki kurallara hassasiyeti bizim işimizi kolaylaştırıyor. Yine hatırlamakta fayda var. Maske, mesafe, temizlik konusunda tavizsiz hepimiz bu kurallara uymak. Bizler de uymayanlara gerekli işlemleri yapmak durumundayız. Zor bir mücadelenin içerisindeyiz. Toplumun her kesiminin, her ferdinin bir şekilde olumsuz etkilendiği zor bir süreç. Bu fedakarlıklarımızın da boşa gitmemesi için biraz daha titizlikle uymak konusunda bütün vatandaşlarımızdan biz özellikle bir hassasiyet istiyoruz."

(İHA)
https://www.ankaramasasi.com/haber/397459/yenimahallede-korona-denetimi
İlginizi Çekebilir

Yorumlar (0)

Yorumunuz İletilmiştir.