Keçiören'de 400 araçlık kapalı otopark için geri sayım

Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok, belediye öz kaynaklarıyla inşa edilen 400 araçlık kapalı otoparkı hizmete açmak için geri sayımın başladığını belirtti.

aa
Kaynak aa:text:20201130:23071063
YAYINLAMA
30 Kasım 2020 10:37
GÜNCELLEME
30 Kasım 2020 13:11
Keçiören'de 400 araçlık kapalı otopark için geri sayım
aa
Kaynak aa:text:20201130:23071063

Keçiören Belediyesi'nden yapılan açıklamada görüşlerine yer verilen Belediye Başkanı Turgut Altınok, Kalaba Kent Meydanı'na inşa ettikleri otoparkın, Türkiye'de bir ilk olma özelliği taşıdığını kaydetti.

"Hemşehrilerimize eşsiz bir görsel şölen sunacağız"

Altınok, "Otoparkımızın üstünde bulunan süs havuzundaki ses ve ışık gösterileri ile hemşehrilerimize eşsiz bir görsel şölen sunacağız. Otoparkımız, uzun zaman sonra belediye imkânlarıyla, önemli bir rant noktasına kamu yararı gözetilerek inşa edilen bir eserdir." ifadelerini kullandı.

Kalaba Kent Meydanı'nda trafik yoğunluğu azalacak

Mülkiyeti Keçiören Belediyesine ait olan otoparkın hizmete açılması için geri sayımın başladığını belirten Altınok, otoparkın Kalaba Kent Meydanı'ndaki trafik yoğunluğunu büyük oranda azaltacağını vurguladı. Altınok, şunları kaydetti:

"Çevre düzenleme ve peyzaj çalışmalarıyla 11 bin 68 metrekarelik yapı alanına sahip olan otoparkımız 3 katlı olup, 400 araçlık kapasiteye sahip. Engellilerimiz için 14 araçlık yer ayırdığımız otoparkımız Kalaba Kent Meydanı, Keçiören Belediyesi ve Keçiören Kaymakamlığına bağlı olarak oluşan trafik yoğunluğumu hafifletecek. Elektronik “Dolu-Boş” sistemi sayesinde araçlarını park etmek isteyen vatandaşlara kaç araçlık park alanı olduğunu da gösterecek. Tek giriş ve ayrı tek çıkışı bulunan otoparkımızın içerisinde ayrıca bisiklet parkı, elektrikli araç şarj ünitesi ve su deposu gibi alanlar da yer alacak."

(AA)

Yorumlar (0 yorum)
Yorum kurallarını okudum ve kabul ediyorum.
Henüz yorum eklenmemiş, ilk yorum ekleyen siz olun.