Keçiören Belediyesi’nden ‘Kitap Çağır’ hizmeti

Ankara Masası
|
07 Nisan 2020, Salı - 11:17
Keçiören Belediyesi’nden ‘Kitap Çağır’ hizmeti

Keçiören Belediyesi, Koronavirüs salgını nedeniyle evlerinden çıkmayan vatandaşlar için ‘Kitap Çağır’ sistemini hizmete soktu.

Keçiören Belediyesi, Koronavirüs salgını nedeniyle evlerinde kalan vatandaşlar için ‘Kitap Çağır’ sistemini devreye soktu. Belediyeye ait Fatih Kütüphanesi’ndeki binlerce kitap, mobil ekiplerce isteyenlerin evlerine götürülüyor. Kitaplar poşet içerisinde, dezenfekte edilerek adreslere ulaştırılıyor.

EVDEN ÇIKMADAN 40 BİN KİTABA ULAŞMA İMKÂNI

Keçiören Fatih Kütüphanesi’ndeki 40 bin kitaba evden çıkılmadan ulaşılabilmesi için devreye sokulan sistem Keçiörenlilerden büyük ilgi gördü. Sitemi üzerinden bir günde 552 talebin geldiğini söyleyen Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok, Keçiörenlilerin uygulamaya gösterdiği ilgiden duyduğu memnuniyeti de dile getirdi. Altınok, “Salgınla mücadele ederken vatandaşlarımızın her türlü ihtiyacını karşılamak yerel yönetimler olarak bizim temel görevimizdir. İnsanlarımızın sağlığı ve yarınlarımızın aydınlığa açılması için evde kalmaya devam edelim. Bizler hizmetkâr olarak her gün yeni birçok hizmeti devreye sokup vatandaşlarımızın ihtiyaçlarını karşılamaya devam edeceğiz” dedi.

`KİTAP ÇAĞIR’ NAŞIL İŞLİYOR?

Keçiören Belediyesi web sitesi üzerinden Kitap Çağır ‘https://www.kecioren.bel.tr/kitap-sorgu.html linkini tıklayan vatandaşlar sisteme giriş yaparak Fatih Kütüphanesinde kitap sorgulaması yapıyor. İstenilen kitap kütüphanede mevcut ise Fatih Kütüphanesinden vatandaşa onay bilgilendirme maili gönderiliyor.

Eğer istenilen kitap ödünç verilmiş ya da kütüphanede yok ise vatandaş telefonla aranarak veya yine mail gönderilerek bilgilendiriliyor. Vatandaşlar farklı bir kitap almak istiyorsa tercih ettiği diğer kitaplar evlerine ulaştırılıyor. Talep edilen kitap el teması kurulmadan, ıslanmayacak şekilde dezenfekte edilerek poşetleniyor ve özel ekipler tarafından 48 saat içerisinde vatandaşın adresine ulaştırılıyor.

Kitap teslim tutanağına ödünç verilme süresi ve ne zaman geri alınacağı yazılarak tekrar evlerden toplanıyor. Toplanan kitaplar dezenfekte edilerek talep edilmeye hazır hale getiriliyor.

https://www.ankaramasasi.com/haber/4104/kecioren-belediyesinden-kitap-cagir-hizmeti
İlginizi Çekebilir

Yorumlar (0)

Yorumunuz İletilmiştir.