AK Parti Sözcüsü Çelik'ten Ebubekir Sofuoğlu açıklaması

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, Sakarya Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ebubekir Sofuoğlu'nun üniversitelere yönelik "Neredeyse fuhuş evleri" sözlerine ilişkin, "Üniversitelerimizle ve gençlerimizle gurur duyuyoruz. Onlara dönük her türlü çirkin açıklamayı reddediyoruz ve kınıyoruz." değerlendirmesinde bulundu.
Can Güvenir
|
17 Aralık 2020, Perşembe - 14:21
AK Parti Sözcüsü Çelik'ten Ebubekir Sofuoğlu açıklaması
AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, sosyal medya hesabından açıklamalarda bulundu. 

"Üniversitelerimizle ve gençlerimizle gurur duyuyoruz." diyen Çelik, "Onlara dönük her türlü çirkin açıklamayı reddediyoruz ve kınıyoruz. Ülkemiz için yaptığımız çalışmalar her alandaki gençlerimize çok daha güçlü bir Türkiye bırakmak içindir. Türkiye’nin geleceği tüm gençlerimize emanettir." ifadelerini kullandı.


"Üniversitelerimize ve gençlerimize dönük her türlü çirkin söz yakışıksızdır"

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın üniversitelere ve gençlere verdiği değeri her vesileyle vurguladığına dikkat çeken Çelik,  "Üniversitelerimize ve gençlerimize dönük her türlü çirkin söz yakışıksızdır ve kınanmalıdır. Üniversitelerimiz ve gençlerimiz en kıymetli değerlerimiz içinde yer almaktadır." diye ekledi.


Ebubekir Sofuoğlu'ndan tepki çeken açıklamalar

Sakarya Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ebubekir Sofuoğlu, katıldığı bir televizyon programında üniversiteler için "Neredeyse fuhuş evleri" demişti. 
Sakarya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fatih Savaşan, sosyal medya hesabından paylaştığı mesajında gerekli işlemlerin yapılacağını duyurmuştu. 
https://www.ankaramasasi.com/haber/455912/ak-parti-sozcusu-celikten-ebubekir-sofuoglu-aciklamasi
İlginizi Çekebilir

Yorumlar (0)

Yorumunuz İletilmiştir.