Aylin Sözer’i öldüren şahsın görüntüleri ortaya çıktı

İstanbul Aydın Üniversitesi (İAÜ) Eğitim Fakültesi’nde Okul Öncesi Öğretmenliği Bölüm Başkanı olarak görev yapan Dr. Öğretim Üyesi Aylin Sözer'in katil zanlısının binaya giriş görüntüleri ortaya çıktı.
Ankara Masası
|
30 Aralık 2020, Çarşamba - 09:54
Aylin Sözer’i öldüren şahsın görüntüleri ortaya çıktı
Türkiye'de kadın cinayetlerine dün bir yenisi daha eklendi.

İstanbul Aydın Üniversitesi (İAÜ) Eğitim Fakültesi’nde Okul Öncesi Öğretmenliği Bölüm Başkanı olarak görev yapan Dr. Öğretim Üyesi Aylin Sözer evinde bıçaklanmış şekilde ölü olarak bulundu. Sözer'in boğazı kesilerek öldürüldükten sonra cesedinin yakılmaya çalışıldığı belirlendi. Talihsiz kadının eski erkek arkadaşı olduğu iddia edilen katil zanlısı K.A. gözaltına alındı.
Güvenlik kamerasına yansıdı

Şüpheli şahsın cinayetten önce Sözer'in evine girerken çekilmiş güvenlik kamerası kayıtları ortaya çıktı. Görüntülerde 32 yaşındaki K.A.'nın, saat 08.48 sıralarında binaya geldiği görülüyor.


Suç kaydı ortaya çıktı

Katil zanlısının suç kaydı da kabarık çıktı. K.A.’nın, yaralamadan 2 suç kaydının olduğu tespit edildi. İnşaat işçisi olduğu belirtilen katil zanlısının cep telefonu, sosyal medya hesapları ile e-posta hesapları ve banka hesaplarının da inceleme altına alındığı öğrenildi.

Aylin Sözer'in katil zanlısından ilk ifade


Sorguya alınan zanlının “Ben 10 yıl önce askerden geldikten sonra internette sohbet sitelerinin birinde Aylin Sözer ile tanıştım. İnternette tanıştıktan sonra görüşmeye başladık. Zaman zaman görüşmelerimiz devam ediyordu. Bu süreçte ben evlendim. Evlendikten sonra bir süre görüşmedik ancak daha sonra yeniden görüşmeye başladık. Zaman zaman aramızda sorun çıkıyordu, görüşmüyorduk. Benim evliliğimden çocuklarım oldu. Eşimle aram bozuldu. Eşim çocuklarımızı yanına alarak Manisa’ya gitti. Aramızda boşanma davası var. Bir aydır da Aylin Sözer’le aramızda sorunlar vardı. Sabah erken saatte evine gittim. Biraz alkol aldıktan sonra, yılbaşında Manisa’ya giderek, yılbaşını çocuklarımla geçirmek istediğimi söyledim. Bu sözlerime çok sinirlendi. Yılbaşını kendisiyle geçirmemi istiyordu. Aramızda tartışma başladı. Ben kavgaya son vermek için arkamı dönüp çıkmak istediğimde eline geçirdiği bıçağı bana salladı. Aramızda boğuşma başladı. Ben bıçağı elinden alarak salladım. Boğazı kesilerek yere yığıldı. Nefes almadığını fark ettim. Ne yapacağımı bilemedim. Daha sonra çakmak gazı tüpünü alarak üzerine doğru püskürttüm ve ateşe verdim. Eve hırsız girmiş havası vermek istiyordum. Bu nedenle bazı ziynet eşyalarını da alarak cebime koydum. Daha sonra kapıda polisin olduğunu fark ettim. Kapıyı açmaya çalışıyorlardı. Çok tedirgin oldum. Ben de doğalgaz borusunu kopartarak yangın çıkardım.” dediği öğrenildi.

(Hürriyet)


http://www.ankaramasasi.com/haber/478877/aylin-sozeri-olduren-sahsin-goruntuleri-ortaya-cikti
İlginizi Çekebilir

Yorumlar (0)

Yorumunuz İletilmiştir.