Eren Bülbül filminde kimler rol alacak?

Şehit Eren Bülbül'ü konu alacak filmin kadrosu şekillenmeye başladı. Filmde Eren Bülbül’ün annesini Kırmızı Oda dizisinde rol alan Gülçin Kültür Şahin canlandıracak.
Zeliha Demirci
|
04 Ocak 2021, Pazartesi - 18:56
Eren Bülbül filminde kimler rol alacak?

PKK'lı teröristler tarafından 2017 yılında şehit edilen Eren Bülbül'ü beyazperdeye taşıyacak film için hazırlıklar devam ediyor. Hürriyet'in haberine göre; Eren Bülbül ve Jandarma Astsubay Kıdemli Başçavuş Ferhat Gedik’in hayatını konu alan “Kesişme; İyi ki Varsın Eren” filminin çekimleri Trabzon’un Maçka ilçesinde başladı.

Filmin yapımcılarından Mustafa Uslu, Eren Bülbül’ü canlandırması için Karadeniz bölgesinden çocuk oyuncularla görüşmeler yaptıklarını söyleyerek, “Yerel tiyatrolarda rol alan oyuncu çocuklarla görüşüyoruz. Şu an Trabzon ve Samsunlu 3 çocukla görüşme halindeyiz. Başrolün o bölgedeki yaşantıyı ve şiveyi bilmesi lazım. Önümüzdeki hafta isimler tam olarak netleşecek." dedi.

Gülçin Kültür

Uslu, şehit Bülbül’ün ailesini de filmde oynatarak onlara hatıra bırakmak istediğini dile getirerek, “Eren, bu ülkenin kahramanı bir genç. Onu yaşatmak hepimizin görevi. Ailesine de filmde yer verip onlara hatıra bırakmak istiyorum" diye konuştu.

Uğur Güneş

Filmde Jandarma Astsubay Kıdemli Başçavuş Ferhat Gedik’i Uğur Güneş oynayacak. Eren Bülbül’ün annesini Ayşe Bülbül'ü ise Gülçin Kültür Şahin canlandıracak.

https://www.ankaramasasi.com/haber/493713/eren-bulbul-filminde-kimler-rol-alacak
İlginizi Çekebilir

Yorumlar (0)

Yorumunuz İletilmiştir.