İstanbul Havalimanı’nda uyuşturucu operasyonu

İstanbul Havalimanı'nda gerçekleştirilen operasyonda, midelerindeki kapsül ve şeffaf plastikler içinde uyuşturucu madde getirmeye çalıştıkları belirlenen yabancı uyruklu 3 kurye yakalandı.
Can Güvenir
|
06 Ocak 2021, Çarşamba - 10:43
İstanbul Havalimanı’nda uyuşturucu operasyonu
Ticaret Bakanlığı Gümrük Muhafaza Kaçakçılık ve İstihbarat Müdürlüğü ekipleri, uçakla Kolombiya'dan İstanbul Havalimanı'na gelen yabancı uyruklu üç kişinin durumundan şüphelendi.

Türkiye'de bir ilk: Yutucu tespit cihazı

Diğer yolculardan ayrılarak detaylı kontrol noktasına alınan yolcuların bagajlarında ve üstlerinde herhangi bir yasa dışı maddeye rastlanmadı. Kontrollere devam eden ekipler, yolcuların midelerinde olağandışı bir sertlik saptadı. Bunun üzerine yolcular, Türkiye'de ilk kez İstanbul Havalimanında kullanılan "yutucu tespit cihazı" ile kontrol edildi.

Midelerinden uyuşturucu çıktı

Cihazda, şüpheli yoğunluk tespit edilmesi üzerine zanlılar muayene edilmek üzere hastaneye götürüldü. Burada yapılan tetkiklerde bir yolcunun midesinde 110, diğer bir yolcuda 80 kapsül içinde toplam miktarı 2 bin 149 gram olan kokain, üçüncü yolcuda ise 24 şeffaf plastik içinde 1630 gram likit kokain bulunduğu tespit edildi.

Ekipler, 3 kişiyi gözaltına alırken yaşanacak herhangi bir aksaklıkta midelerindeki uyuşturucunun kanlarına karışması halinde hayatlarını kaybetmeleri riskini de önlemiş oldu.

(AA)
https://www.ankaramasasi.com/haber/496855/istanbul-havalimaninda-uyusturucu-operasyonu
İlginizi Çekebilir

Yorumlar (0)

Yorumunuz İletilmiştir.